6 bin 390 Öğrenci Dijital Karne Aldı

Havza’da yarıyıl tatili dolayısıyla 6 bin 390 öğrenci karne sevinci yaşadı.

6 bin 390 Öğrenci Dijital Karne Aldı

Havza’da yarıyıl tatili dolayısıyla 6 bin 390 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamlamasının ardından dijital karnelerine kavuştular.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının ilk dönemini EBA TV üzerinden ve canlı derslerle tamamlayan öğrenciler başarılarının göstergesi karnelerini dijital olarak aldılar. 2020– 2021 Eğitim Öğretim Yılı I. Döneminde Havza’da öğrenim gören 446 anaokulu öğrencisi için “Gelişim Belgesi”, bin 756 ilkokul, bin 904 ortaokul ve 2 bin 284 lise öğrencisi toplam 6 bin 390 öğrenci için ise Dijital Karne verildi.

Karnelerini Koranavirüs nedeniyle  internet üzerinden e-karne olarak aldılar. Öte yandan her yıl 15 gün olarak gerçekleşen yarı yıl tatili bu sene Nisan ayında yapılması planlanan 1 haftalık tatilinde öne çekilmesi ile 3 hafta olarak yapılacak.

2020-2021 öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

Öğrencilerden üç haftalık tatil sürecini iyi değerlendirmelerini isteyen Sağlam, “Öğrencilerimiz karne heyecanı ile birlikte yarıyıl tatiline başlamışlardır. Salgın sürecinde uzaktan eğitim ile 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini bugün itibari ile tamamlayarak üç haftalık yarıyıl tatiline girmiş bulunuyoruz. Havza İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerek yüz yüze eğitimi gerek uzaktan eğitimi başarıyla tamamlamış olmanın iç huzurunu yaşıyoruz. Bizler çocuklarımızın sadece akademik değil, sosyal olarak da gelişmelerini istiyoruz. Bu nedenle onları sanatta, sporda, kültürde kısaca hayatın içerisindeki her alanda destekliyor, milli değerlerimizi kendine ilke edinen gençlerimizin farklı alanlardaki başarıları ile gurur duyuyoruz. Salgın süresince Bakanlığımız açtığı TRT EBA TV Kanalları, hazırladığı birbirinden farklı zengin binlerce ciltlik ders kaynakları, öğretmen ve veliler için hazırladığı farklı içerikler, güncel konularla harmanlanmış çevrim içi öğretmen eğitimleri ve sayamadığımız birçok çalışması ile bizlere her zaman güç vermiştir.  Dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmalar sonucu emeğiniz karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyor, bende sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamladık, öğrencilerimizin yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri ve dinlenmiş bir şekilde yeni döneme başlamaları gerekmektedir.  Şimdi dinlenme zamanı ama dinlenmek demek boşa zaman harcamak demek değildir. Zira boşa geçirecek zamanımız yok. Öğrencilerin daha çok kitap okumaları ve aileleri ile birlikte sosyal aktivitelerde bulunarak süreci geçirmeleri sağlamaları gerekmektedir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı