İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta; “Sayın Erdoğan’ın tavrına bakılırsa bir erken seçim havası da var. Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta; “Sayın Erdoğan’ın tavrına bakılırsa bir erken seçim havası da var. Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir.”

 İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Samsunun Havza ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Ustayapmış olduğu açıklamada; “Sayın Erdoğan’ın tavrına bakılırsa bir erken seçim havası da var. Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir.” Dedi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ve beraberindekiler ilk olarak İYİ Parti Havza İlçe Başkanlığını ziyaret ederek burada İYİ Parti İlçe Başkanı Abdullah Baş ve parti yönetimi ile bir araya geldi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta burada yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin sorunlarının gittikçe ağırlaştığını ifade ederek; “ Bugünkü hükümet bir yere götüremiyor. Türkiye ekonomisi can çekişiyor. Bunun üzerine birde pandemi geldi. Vatandaşımız güvenebileceği, bu ülkeyi taşıyacak, bu ülkeyi yönetecek bir siyasi parti arıyor. Bizimde tüm gayretimiz burada ‘Biz bu ülkeyi yönetiriz’ mesajını vermek. Çok şükür bu anlamda çok başarılı gittiğimizi düşünüyoruz. Bu ülkede bir yazarkasa olayından dolayı hükümeti gönderen medya bu gün yüzlerce intiharın hiç birini yazmıyor. Can en kıymetli şey kim canına kıymak ister? Ama tıkanmış işte. Özellikle esnaf intiharları çok fazla. İş, aş diyen insanlar intihar ediyor. Dolayısı ile bunları görmemiz lazım. Türkiye bu sıkıntıları yaşıyor. İnsanlar bu hükümetten vazgeçmek istiyor ve halkımıza o güveni verdiğimizde her şey değişecektir.”dedi.

Usta daha sonra partililerin sorularını cevapladı.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta ilçe teşkilatı sonrası yapmış olduğu açıklamada ekonominin uzun süredir can çekiştiğini belirterek; “ Özellikle pandemi ile birlikte bu zorlukları bütün halkımız, esnafımız vatandaşımız, büyük firmalarımız, sanayicilerimiz hepsi gırtlağına kadar borç içerinde ve hissediyor. Diğer taraftan hukuk sistemi ile alakalı sorunları biliyoruz. Dış politikada Türkiye bir yerden öbür yana savruluyor. Bu yeni Amerika seçimlerinden sonra Biden’ın daha kurumsal ve kurumlar üzerinden politika yürütmesi bizim için bir dezavantaj olabilir. Çünkü Sayın Erdoğan kurumlar ile değil kişiler ile işi yürütmekte. Dolayısı ile bu tür zorluklarımız olacak.” Dedi.

Usta insanların konuştuklarını söyleyemediklerini belirterek; “ Medya tek bir gurubun eline geçmiş bir durumda. Hükümetin eline geçmiş bir medya var. Asayiş olayları oldukça fazla. Siyasiler sokakta dövülüyor, gazeteciler sokakta dövülüyor. Böyle bir ortamda vatandaşlar artık Cumhur İttifakından vazgeçmiş durumda. Vatandaş gidecek yer arıyor işin aslına bakarsanız. Bu anlamda İYİ Partiye karşı ciddi bir teveccüh olduğunu ifade etmek isterim. İYİ parti taraflı tarafsız tüm anketlerde üçüncü parti. Oy oranları asgari yüzde 15 civarında görülüyor. Vatandaşın yüzde 20’lik  kısmı kararsız. Bu kararsız seçmen bakacak hangi partiye güvenirse, hangi partinin bu ülkeyi daha iyi yöneteceğine kanaat oluşursa ona yönelecek.” Dedi.

Çalışmaların saha artarak devam edeceğini belirten İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta; “ Sahada vatandaşlarımız politikalarımızı anlatıyoruz. Türkiye’ye ilişkin çözümlerimiz anlatıyoruz. Sorunları zaten herkes biliyor. İnsanlar artık çözümleri görmek istiyor. Bizde vatandaşlara çözümleri anlatıyoruz. Tabi hükümet gündemi değiştirmeye çalışıyor sürekli olarak. Türkiye’nin fakirliğini, fakirleşen Türkiye’yi kimse görsün istemiyor. Son altı yılda Türkiye’nin toplam milli geliri yaklaşık 260 milyar dolar azaldı. Yani 3’de 2’sine düştü. 3’de 1’ini kaybetti milli gelirin dolar cinsinden. Kişi başı milli gelir ise 3 bin 500 dolar azaldı aynı dönemde. Böyle bir Türkiye var. Yoksullaşan bir Türkiye var, intihar olaylarının çok fazla arttığı fakat yazılıp çizilemediği bir Türkiye var. Kavganın gürültünün eksik olmadığı bir Türkiye var. Esnaf çok darda sıkıntıda. Esnaf can çekişiyor. Bunların hepsine çözüm üretilmesi lazım. Bizde bu anlamda bunlara çözüm üretiyoruz. Tabi geleceğin bu günlerden kötü olacağını gördüğü için son dönemlerde Sayın Erdoğan’ın tavrına bakılırsa bir erken seçim havası da var. Baskın seçimi de Türkiye yaşayabilir. Bu ihtimalde giderek kuvvetleniyor. Bizde İYİ Parti olarak buna hazırlık yapıyoruz. Vatandaşımız ile birlikteyiz. Sayın Genel Başkanımız sürekli Türkiye’yi dolaşıyor. İlçelerine kadar dolaşıyor. Bizde Ekonomi Masası ve gurubu olarak Türkiye’yi kapsayan bir program başlattık. Geçen hafta Burdur ve Antalya’daydık. Önümüzdeki haftalarda bu programlarımız sürecek. Dolayısı ile vatandaşlarımız ile daha fazla kucaklaşarak, daha doğrusu pandemi ortamında gönüllerimizi kucaklaştırarak vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyeceğiz, çözüm önerilerimizi ortaya koyacağız ve inşallah gelecek ilk seçimde milletimizi rahatlatacak bir sonuç alınmasını sağlayacağız.”dedi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta ve beraberindekiler daha sonra Madeni İşler Esnaf Odası, Havza Ticaret ve Sanayi Odası, Havza Organize Sanayi Bölgesi, Havza Ziraat Odası ve diğer esnaf odalarını ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza'da Köprü Korkuluklarında İntihar Girişimi
Havza'da Köprü Korkuluklarında İntihar Girişimi
CHP Samsun Milletvekili Zeybek’in Acı Günü
CHP Samsun Milletvekili Zeybek’in Acı Günü