Havza’da Kovit-19 Aşılama Çalışmaları Başladı

Havza ilçesinde Kovid-19 aşıları sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Havza’da Kovit-19 Aşılama Çalışmaları Başladı

Havza ilçesinde Kovid-19 aşıları sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa Keçeci’nin aşılanmasının ardından koronavirüs aşıları hastanedeki doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Samsun’a 26 bin doz aşının geldiği belirtilirken bunun bin adeti Havza ilçesine gönderildi.

Gönderilen aşılar Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarının yanı sıra Ağız ve Aile Hekimlikleri ve sağlık ocaklarındaki doktor ve hemşireler, sağlık memurları ve eczacılar olmak üzere uygulanmaya başlandı.

ÖNCELİKLİ MESLEKLER BELLİ OLDU

Sağlık çalışanlarına yönelik aşılama uygulamasının başlamasının ardından koronavirüs aşısında öncelikli meslek grupları da belli oldu.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısında öncelik verilecek meslek gruplarını güncelledi. İlk etapta sağlık çalışanları ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ikinci grupta hizmet sektöründe çalışanlar, üçüncü aşamada kronik rahatsızlığı olanlar, dördüncü aşamada ise sırası geldiği halde aşı yaptırmayanlar yer alacak.

'TÜNELİN UCUNDA IŞIK GÖRÜNDÜ'

Samsun’a getirilen SinoVac aşısı ilk olarak Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’a vuruldu.

Samsun’da ilk koronavirüs aşısını olan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Tünelin ucunda görünen ışık aşıydı. Aşının gelmiş olması mutluluk verici” dedi

Samsun’da ilk Kovid-19 aşıları sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Samsun’da ilk aşıyı olan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Eski normal günlere dönebilmemiz için aşı yaptırmamız gerekiyor. Tünelin ucunda görünen ışık aşıydı. Aşının gelmiş olması mutluluk verici” dedi.

COVİD-19 AŞISI İÇİN RANDEVU ALINACAK

Covid-19 aşılamasının başlamasıyla birlikte Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğünden randevu açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada; “Aşılamaya sağlık çalışanlarından başlandı. Önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen öncelik sırasına göre tüm vatandaşların kademe kademe aşılanması planlanmaktadır.

Aşılama işlemleri randevu ile yapılacak olup vatandaşlar aşı sıralarının gelip gelmediğini e-nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir. Sırası gelen kişiler Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden veya 184’ü arayarak randevu alabileceklerdir. Aşılar 28 gün ara ile iki doz halinde uygulanacaktır.

REHAVETE KAPILMAYIN!

Aşı uygulamasının başlamış olması toplumu rehavete düşürmemeli ve maske, mesafe, hijyen kurallarına her zaman olduğu gibi uyulmaya devam edilmelidir. Tıbbi bir engel yoksa tüm vatandaşlar aşı olmalı, kişisel ve toplumsal bağışıklık kazanılmalıdır.” denildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı