İki Camileri Var Ama İmamları Yok

MAHALLE HALKI ARALARINDA PARA TOPLAYIP CAMİDE GEÇİCİ İMAMLIK YAPTIRIYORLAR!

İki Camileri Var Ama İmamları Yok

Nüfus ve hane sayısı olarak en büyük mahallelerimizden biri olan Çamyatağı Mahallesi sakinleri mahallelerine imam gönderilmemesinden dolayı yetkili mercilerden şikâyetçi olduklarını belirttiler.

İlçemizin yaklaşık 400’ü aşkın nüfusu olan 250 haneli ve yaz aylarında iki katına çıkan nüfus ve hane sayısı ile ilçemize 28 km uzaklıktaki büyük mahallesinin camilerinde imam olmayışı mahalle halkını üzmektedir.

Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre yıllardır ilk defa böyle bir mağduriyet yaşadıklarını belirten vatandaşlar bu çağda bu zamanda iki tane camisi olan bir mahallenin camilerinin imamsız kalması ilçe müftülük yetkililerinin ayıbıdır diye sitemde bulundular.

Vatandaşlar gazetemize yapmış olduğu açıklamalarda ilçemizin bazı alevi mahallelerinde cami var fakat cemaat olmamasına rağmen imamı var bizim mahallemizde iki tane camimiz ve her ikisinde de cemaat olmasına rağmen imam verilmemesi bizleri üzmektedir.

Mahalle sakinleri her iki camimizde yeni ve her türlü imkâna sahip ve iki camimizde de imam lojmanı bulunmakta olup evler betonarme ve bakımlı bir haldedir. Bazı mahallelere imam lojmanı olmadığı için imamların gitmediğini duymaktayız fakat bizim mahallemizde böyle bir sıkıntı da yok.

Mahallemize yakın bir mahalle olmadığı için Cuma namazlarında da sıkıntı yaşamaktayız. Bazen para ile tuttuğumuz geçici imamın da mahallede olmadığı zaman Cuma namazı kılınmadığı zamanlarda olmaktadır.

Öte yandan bazı vatandaşlar, kentteki bazı etkinlik ve programlarda boy gösteren Havza Müftüsü’nün sorunlarına çare bulmalarını, bulamadığı takdirde Cuma Namazlarını kendisinin kıldırmasını istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı