Samsun Rotary Kulübünden Öğrencilere Tablet

Samsun Rotary Kulübü tarafından Havza’da başarılı ve ihtiyaç sahibi 30 öğrenciye tablet bağışında bulunuldu.

Samsun Rotary Kulübünden Öğrencilere Tablet

Samsun Rotary Kulübü tarafından Havza’da başarılı ve ihtiyaç sahibi 30 öğrenciye tablet bağışında bulunuldu.

Samsun Rotary Kulübü tarafından yürütülen proje kapsamında Havza’da başarılı ve  maddi durumu iyi olmayan öğrencilere 20 adeti 25 Mayıs Anadolu Lisesi ve 10 adeti Ilıca İlk ile ortaokulunda olmak üzere toplam  30 öğrenciye tablet yardımında bulundular.

Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesinde düzenlenen program ile Samsun Rotary Kulübü’nün Başkanı Ümit Eminoğlu ve kulüp üyeleri tarafından tabletler öğrencilere teslim edildi.

Tablet dağıtımında konuşan Samsun Rotary Kulübü’nün Başkanı Ümit Eminoğlu kulüp olarak bir çok alanda proje yürüttüklerini belirterek; “Bizler Samsun Rotary Kulübü olarak 54 yıldır, birçok proje ile şehrimize, ülkemize hizmetler veren bir sivil topum örgütüyüz. Memleketimizin ihtiyaçları konusunda ilgi ve özen göstermekteyiz. Tüm bunları geliştirdiğimiz projeler veya üyelerimizin katkıları ile hiçbir karşılık beklemeksizin yapmaktayız” dedi.

Eminoğlu, düzenledikleri etkinlikle öğrencilere destek vermeyi hedeflediklerini belirterek, “Bugün dünyamız ve ülkemiz Pandemi şartlarından dolayı zor zamanlardan geçmektedir. Her şeyi her zaman devletten beklememek lazım, bizlerde sivil toplum örgütleri olağan üstü şartlarda devletimizin yanında olarak toplumsal ödevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bugün Pandemi şartlarından dolayı çocuklarımız uzaktan eğitim almaktadır.Maalesef her çocuk bu imkanı sağlayamamaktadır. Her zaman toplumsal refleksleri öne olan Rotary kulübümüz ihtiyaç sahibi, başarılı çocuklarımız için Tablet Bilgisayar kampanyası başlatmıştır. Bu konuda fon geliri getirecek Günebakan Broşları satışı başlatmış olup, gelirinin tamamı ile 300 başarılı, ihtiyaç sahibi çocuğumuza tablet dağıtıyoruz” dedi.

Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesi Müdürü Hilmi Alparslan ise uzaktan eğitimin devam ettiğini belirterek; “Okulumuzda belirlenen maddi durumu iyi olmayan ve derslerinde başarılı olan 20 öğrencimiz pandemi nedeniyle devam eden uzaktan eğitime daha tahat katılabilecekler. Samsun Rotary Kulüb başkanımız ve üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Samsun Rotary Kulübü Başkanı Ümit Eminoğlu ve Samsun Rotary Kulübü üyeleri daha sonra Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı