Havza’da Korona Can Yakmaya Devam Ediyor

İlçemizde Covit 19 hastalığı nedeniyle haftalık olarak bildirmeye devam ediyoruz.

Havza’da Korona Can Yakmaya Devam Ediyor

İlçemizde Covit 19 hastalığı nedeniyle haftalık olarak bildirmeye devam ediyoruz.

İlçemizde Covit 19 hastalığı nedeniyle gelişen olayları edindiğimiz bilgiler doğrultusunda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Son bir haftada ilçemizde hastalık bulaşka sayısı yarı yarıya indi. Geçen hafta yapmış olduğumuz haberde hastalık seyrinin 500 yatan hasta sayısının ise 60 civarında olduğunu, ölüm vakalarında ise ilçemiz kırsal mahalleriyle birlikte bir haftada 40civarında olduğunu belirtmiştik.

BU hafta edinilen bilgilere göre hastalım seyrinde düşüş yaşandı. %50 civarında bulaşka sayısı azalarak 250 kişi civarına inerken yatan hasta sayısı 50’ye geriledi. Son bir hafta içerisinde ise koronaya bağlı ölüm sayısı 6 civarında gerçekleşti.

Havza’da vatandaşlarımızın %99’u kurallara riayet ediyor. Geçim ile hastalık arasında mücadele veren vatandaşlarımız, ilçemizin pazarlarının kurulduğu Salı ve Cuma Güneri ise daha temkinli hareket ediyorlar. Havza kaymakamlığı tarafından açıklanan kararlar doğrultusunda İlçemizde kurulacak Pazar yerlerinin kapanış saatlerinin 18:00 olarak belirlendi. 18:00’den sonra Pazar yerlerinde satıcı yer almayacak, gerekli kontrollerin Başta COVID-19 Pazar Yeri Sorumluları ve Belediye zabıtaları tarafından yapılacak. Sebze Pazarına en fazla aynı anda 140 kişi ve 5 yerden giriş çıkış, Giysi Pazarına: 140 kişi ve 2 yerden giriş çıkış, Yağ ve Süt pazarına ise en fazla 60 kişi ve 1 yerden giriş çıkış olarak şekilde uygulanmaya devam ediyor.

Pandemi nedeniyle Canlı Hayvan pazarı ikinci bir emre kadar kapalı kalacak.

İç işleri Bakanlığının genelgesiyle karar alan Samsun Valiliği, derneklerin genel kurulları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek genel kurul ve etkinlikler 28 Şubat 2021’e kadar ertelendiği bildirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı