Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Havza’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı düzenledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Havza’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı düzenledi

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Havza Sosyal Hizmetler Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ve Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ın Başkanlığında düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısına Havza Cumhuriyet Savcısı Emre Öz, Havza Sosyal Hizmetler Müdürü Sezen Necla Mutlu, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Özkan Parlak, Havza Belediyesi Halka İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Hüsamettin Elmas, İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu ve İlçe Sağlık Müdürü Nevin Vural katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz toplumda kadına karşı şiddetin önüne geçilmesinin olmazsa olmazının eğitim olduğunu ifade ederek; “ kadına karşı şiddete karşı cezai ve idari olarak bizler üzerimize düşeni hassasiyet içerisinde yapmaktayız.  Bu konunun hem kanuni hem ahlaki yönden sıkı takipçisiyiz. Şiddetin her türlüsü kötüdür. İnsanlık barış, kardeşlik ve huzur istiyorsa, cennet kimin ayaklarının altındaysa ona olması gereken saygıyı, hürmeti göstermek durumunda. Kurumlar olarak halkımızda konu ile ilgili olarak farkındalık oluşturacak çalışmalarımıza ağırlık vermeliyiz. Kadın Destek Uygulamasının (KADES) bayanlarımıza tanıtılması şiddetin önlenmesi için önemli. Yine kadına karşı şiddeti önlemek adına İlçe Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele birimi kuruldu ” dedi.

Daha sonra ise Havza Sosyal Hizmetler Müdürü Sezen Necla Mutlu ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü çalışanları tarafından Kadına Yönelik Şiddet Mücadele Koordinasyon Planı sunumu yapılarak nelerin şiddet olduğu, şiddete maruz kalındığında nerelere başvuruda bulunabileceği, şiddetin türleri, şiddetin çocuklara etkileri gibi konularında bilgiler verildi.

Havza Sosyal Hizmetler Müdürü Sezen Necla Mutlu bu güne kadar 11 kadına yönelik korucu ve 2842 kişiye yönelikte bilgilendirme çalışması yapıldığını belirtti.

Topaltının son bölümünde ise 2020 yılında paydaş kurumların yapmış olduğu ve yapmayı planladıkları çalışmaların değerlendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı