24 Kasım Öğretmenler Günü Ziyaretleri

Havza’da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Şehit Öğretmen Ayhan Kural’ın ailesi ile 2017 yılında kazada eşi ile trafik kazası geçiren Hüsniye Şenkal evlerinde ziyaret edildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Ziyaretleri

Havza’da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Şehit Öğretmen Ayhan Kural’ın ailesi ile 2017 yılında kazada eşi ile trafik kazası geçiren Hüsniye Şenkal evlerinde ziyaret edildi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam oluşan heyet ilk olarak 2017 yılında kazada eşi ile trafik kazası geçiren Hüsniye Şenkal evlerinde ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü kutladılar.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal Hüsniye Şenkal’ın öğrencisi olduğunu belirterek; “Değerli öğretmenimize Cenabı Mevla’dan şifalar diliyor ve Öğretmenler Gününüzü en içten dileklerim ile kutluyorum.”dedi.

Heyet daha sonra 16 Eylül 1993'te  Tunceli’ye bağlı Pülümür İlçesinde katıldığı bir düğünden kaçırılan ve bir gün sonra ilçe kırsalında cansız bedenine bulunan Şehit Öğretmen Ayhan Kural’ın annesi Gülbeyaz Kural’ı ziyaret ettiler.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal öğretmenlerin her zaman başlarda taç olması gerektiğini belirterek; “Muhterem öğretmenlerimizi sevgiyle, hürmetle andığımız anlamlı bir günün içindeyiz. Üzerimizde hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyüklükte emekleri bulunan öğretmenlerimizin elbette haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir. Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum. Görevlerini yapmak maksadıyla ülkemizin çeşitli yerlerinde bulunurken terör saldırıları sonucunda şehitlik mertebesine yükselmiş aziz öğretmenlerimize de Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise şehit ailelerinin kendilerine birer emanet olduğunu belirterek; “Ayhan öğretmen gibi fedakar öğretmenlerimiz sayesinde bu ülke üzerinde hesapları olanların hesapları tutmadı, tutmayacak. Bu vesile ile tüm şehitlerimiz rahmetle yad ediyor, tüm eğitimcilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutluyorum.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Şehit Kural’a rahmet dileyerek; “Öğretmene değer vermek ve sonsuz saygı duymak hem inancımızın hem kültürümüzün gereğidir. Öğretmenler, ifa ettikleri bu kutsi görevle toplumun geleceğini inşa ederler. Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü eğitim dünyasına hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere eğitim şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, eğitim camiamızın bu özel gününü kutluyorum.”dedi.

Gülbeyaz Kural ise ziyaretten dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek; “Allah devletimize zeval vermesin. Sizleri başımızdan eksik etmesin.”dedi.

Ziyaretin sonunda OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal Gülbeyaz Kural’a çiçek takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı