Havza’da Bu Alanlarda Sigara İçmek Yasaklandı

Havza İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsü önlemeye yönelik kararlar alındı. Havza’da sigara içilmeyecek alanlar belirlendi.

Havza’da Bu Alanlarda Sigara İçmek Yasaklandı

Havza İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsü önlemeye yönelik kararlar alındı. Havza’da sigara içilmeyecek alanlar belirlendi.

Alınan kararda: “Koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlar doğrultusunda birçok tedbir kararı alınacak uygulamaya geçirilmiştir.

Ülkemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir.

Bu kapsamda; İçişleri Bakanlığının 08.09.2020 tarih ve 14533 sayılı Genelgesi ile meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) herhangi istisna olmaksızın maske takma zorunluluğu getirilmişti.

Ancak özellikle vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunduğu/bulunabileceği cadde, sokak, park ve bahçeler gibi yerlerde sigara içtiğinden bahisle/bahanesiyle bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları, aşağıya indirdikleri, doğru şekilde kullanmadıkları görülmektedir.

Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maske kullanımında sürekliliğin sağlanması son derece önem taşımaktadır.

Bu nedenle maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği ilçemizdeki; özellikle trafiğe kapalı alanlar başta olmak üzere sokaklar, caddeler, meydanlarda (Ek-1) ayrıca toplu taşıma duraklarında ve semt pazarlarında sigara içilmesinin yasaklanmasına, Ek-1 de yer alan meydan ve caddelere ikaz ve bilgilendirme amacıyla uyarıcı levha, afiş vb.nin materyallerin Havza Belediyesi’nce düzenlenmesine, karar verilmiştir.

Sigara içmenin yasak olduğu yerler; Mehmetçik Meydanı, Kevser Parkı Meydanı, Belediye Parkı, Kazımpaşa Caddesi, Mesut Kuru Caddesi, Hasan Aktar Caddesi, Kaşif Arslan Caddesi, Vezirköprü Caddesi, Atatürk Caddesi, İnönü Bulvarı, Çetin Haydari Caddesi, Şeyh Şamil caddesi, 25 Mayıs Sokak, Palandöken Sokak, İlçe Sebze Pazarı, İlçe Elbise Pazarı, Canlı Hayvan Pazarı, Şehit Onbaşı Bayram Soylu Sokak, Mustafa Koçak Sokak, Minübüs Durakları, Ticari Taksi Durakları Önü, İlçe Otogarı, Tüm Park ve Bahçeler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı