Havza’da yaşanan köpek olayı herkesi derinden üzdü

Tüm Türkiye’de yankı uyandıran ve Havza’da yaşanan köpek olayı herkesi derinden üzdü.

Havza’da yaşanan köpek olayı herkesi derinden üzdü

Tüm Türkiye’de yankı uyandıran ve Havza’da yaşanan köpek olayı herkesi derinden üzdü.

İlçemizde yaşanan olayda edinilen bilgilere göre, Saatoğlu benzinliğine ait sahipli 2 köpekten biri olan Pamuk isimli köpek birkaç gün ortadan kaybolduktan sonra Pazar günü ön bacakları parçalanmış bir şekilde sürünerek benzinliğe geri dönüyor.

İlk Müdahalesi hayvaseveler tarafından yapıldığı öğrenilen Pamuk’un aynı gece sürünerek kaçması nedeniyle, tedavisi iki gün yapılamıyor. Pamuk’un sahibi durumu HAYTAP’a bildirerek yardım istiyor. HAYTAP ekipleri benzinliğe geldikleri gün, yaralı Köpek tekrar benzinliğe sürünerek dönerken bulunuyor. Ekipler hayvan sahibinden gerekli tedavi yapıldıktan sonra tekrar vermek kaydıyla Pamuk’u alarak Samsun’a götürülüyor. Özel hayvan klinikte ameliyata alınan köpeğin, durumunun günden güne iyiye gittiği bilgine ulaşıldı. Aynı gün ifade veren hayvan sahibi ise suçlunun bulunması yönünde ifade verdiği öğrenildi. Hayvan sahibinin hergün klinikte Pamuk’u ziyaret ederek onu beslediği ve tedavisini yakından izlediği edinilen bilgiler arasında.

10 KİŞİLİK ÖZEL EKİP ARAŞTIRIYOR

'Pamuk' isimli yavru köpek için oluşturulan özel ekip, şüpheli ya da şüphelileri arıyor. Polis ekipleri, yaklaşık 100 saatlik güvenlik kamerası kayıtlarını inceliyor, mahallede araştırma yapıyor. Köpeğin sahibi Hilmi Saatoğlu, "Kendi evladımdan ayırmıyordum, çok üzgünüz" dedi.

Havza Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı, Çevre, Doğa ve Hayvan Haklarını Koruma Bürosu ekiplerince soruşturma başlatıldı. Kurulan özel ekip, çevrede bulunan güvenlik kameralarına ait yaklaşık 100 saatlik kaydı incelemeye aldı. Ekipler, mahallede ise her sokağı tarıyor, tanık arıyor. 'Pamuk'un yaralanma olayıyla ilgili herhangi bir ize rastlayamayan ekipler, mahalle sakinlerinin bilgisine başvuruyor. Özel ekip, şüpheli ya da şüphelileri arıyor.

'Eve yaralı dönen 'Pamuk'u o halde gören Hilmi Saatoğlu, çok üzgün olduğunu belirterek, "Hangi insan bir canlıya bunu yapabilir, aklım almıyor. Allah, onu daha beter etsin. Ben evladımdan farklı görmeden onu büyüttüm. Sabahları kendi karnımı doyurmadan onlara bakıyordum. Çok üzgünüm" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı