Mustafa Demir, Havza OSB 10 Kat Büyüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza'da vatandaşlarla bir araya gelerek, "Havza'daki bin dönüm olan Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) 10 bin dönüme çıkarıyoruz. 10 kat arttırıyoruz

Mustafa Demir, Havza OSB 10 Kat Büyüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza'da vatandaşlarla bir araya gelerek, "Havza'daki bin dönüm olan Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) 10 bin dönüme çıkarıyoruz. 10 kat arttırıyoruz. Arkasından bir 10 bin dönümlük alanın daha sınırlarını belirliyoruz. 20 bin dönüme çıkarıyoruz" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza ilçesinde yoğun bir pazar mesaisi geçirdi. Taşkaracaören, Bekdiğin, Kale, Beyköy, Çamyatağı ve Sofular Mahallerinde tamamlanan yolları inceleyen ve ardından da mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Demir, Havza'daki Organize Sanayi Bölgesi'nin 10 bin dönüme çıkarılacağını söyledi. Demir, üretim ve istihdam noktasında çok ciddi gayret içinde olduklarını ifade etti.

Alt yapısını bitiren ilk şehir

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, Genel Sekreter İlhan Bayram ve Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal'ın da eşlik ettiği ziyaretlerde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu yıl yol yapımında hedeflerine ulaştıklarını söyleyerek, "Terme'den Vezirköprü, Yakakent, Asarcık'a kadar 17 ilçede 946 mahallemiz var. Bu mahallelerimizin yollarının ve içme suyunun tamamını önümüzdeki seçime kadar bitiriyoruz. Türkiye'de bu ilk olacak. Alt yapısını bitiren ilk şehir biz olacağız. Bu çalışma ile oluyor. Hızlı bir şekilde gidiyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki sene bin 400 kilometre yolu programa alıyoruz. Sadece kırsalda çalışmıyoruz. Şehir merkezinde de çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

Havza OSB 10 kat büyüyor

İlçe belediyeleri ile ortak çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Demir, "Bu yılın bitmesine 1,5 aydan az bir zaman kaldı. Havza'daki yaptığımız çalışmaları görmek için buradayız. İlçelerimizi de kalitede şehircilikte Samsun merkez ayarına taşıyoruz. Böyle bir gayretimiz var. İlçe belediyesi ve büyükşehir ayrımını kaldırdık. Bizim işimiz can tendeyken, akıl baştayken, güç yerindeyken gereken hizmetleri yapmak. Havza'daki bin dönüm olan OSB'yi 10 bin dönüme çıkarıyoruz. 10 kat arttırıyoruz. Arkasından bir 10 bin dönümlük alanın daha sınırlarını belirliyoruz. 20 bin dönüme çıkarıyoruz. Havza'nın gelecekte 125 bin nüfuslu bir ilçe olması için çalışmalarımızı başlattık. Üzerimize düşeni yapacağız. Bu bölge sanayisi, ticareti, kültürüyle müthiş bir şehre dönüşüyor. Bu şehir bölgenin merkezi. Merkez olma hüviyetine yakışır vizyonla birlikte bu şehri kalkındırıyoruz" şeklinde konuştu.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “2020 yılı içerisinde Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen, ilçemizin kırsal mahallelerindeki sıcak asfalt, sathi kaplama ve beton yol çalışmalarının bir kısmını yerinde inceleme fırsatı bulduk.  Mahallerimizde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Onlarla sohbet etme imkanı bulduk. Mahalle sakinlerimizin görüşlerini önerilerini dinledik” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı