Havza’da Salep Ekimi İçin Görüşüldü

Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve salep üretiminin yayılması için proje kapsamında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti

Havza’da Salep Ekimi İçin Görüşüldü

Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve salep üretiminin yayılması için proje kapsamında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir ve beraberindekiler projenin amaçları ve proje kasamında yapılan çalışmalar hakkında Başkan Özdemir’e bilgiler verdiler.

Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan proje ile hayata geçen ve 19 Mayıs ilçesinde çiftçilerin gelir kapısı haline gelen salep üretiminin 17 ilçeye yaygınlaştırılması çalıştıklarını ifade ederek; “Havza’da salep dikimi yapmak için uygun alanların tespiti için çalışmalarımıza başladık. İnşallah en kısa sürede ilçemizde de salep dikimi gerçekleştireceğiz. Amacımız alternatif ürünler ile kırsal kalkınmaya destek vermek. Dikim yapacak çiftçilerimize tohum desteği verilecek.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yapılan çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek; “Çitçimizin gelirini arttıracak projelere önem veriyoruz. Tıbbi ve aromatik bitkiler çiftçilerimiz için iyi bir alternatif teşkil etmekte. Havza kırsalında salep yetiştiğini biliyoruz. Buralarda salep dikimi yapıldığında başarının yakalanacağına eminim. İlçemizin kırsal kalkınmasına destek vermek amacı ile kurulan Havza Yerel Eylem Gurubu Derneğimizde bu çalışmalara destek verecektir.”dedi.

 Ziyaretin sonunda Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e Samsun’da üretilen salep hediye etti.

Ziyarette Havza Yerel Eylem Gurubu Derneği Sorumlusu Muhammet Gür’de hazır bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı