29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Mehmetçik Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir çelenk sundu. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

Cumhuriyet'in ilanının 97.yıl dönümü Havza'da düzenlenen törenle kutlandı.

Mehmetçik Meydanında düzenlenen kutlama programı saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ın tebrikleri kabulü ile başladı.

Günün anlam ve önemine dair konuşmasına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz konuşmasında Havzanın Cumhuriyet Bayramındaki önemine değinerek “Cumhuriyet ülkemizde sadece bir yönetim biçimi değişikliği değil aynı zamanda sosyal hayatımızda temelinde değiştiren bir medeniyet projesi olmuştur. Bu gün bu topraklarda yaşayan bireyler olarak geçmişte canı ile başı ile mücadele ederek bu toprakları bize emanet eden ceddimize de, yarın bu toprakların sahipleri olacak çocuklarımıza karşıda çok büyük sorumluluklarımız bulunmakta. Her şeyden Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünü savunmak ve iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmak her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir. Bu vesile ile 27 Eylül tarihinden bu yana öz topraklarını kurtarmak için mücadele veren kardeş Azerbaycan halkına ve kahraman ordusuna olan selam, sevgi ve dayanışmalarımı ifade ediyorum. İki millet tek devlet olduğumuzu belirtiyor, yüce Allah’tan davalarında Azerbaycanlı kardeşlerimize başarılar diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm şehitlerimizi ve Azerbaycanlı şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizde şükran ve minnetle anıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tören, öğrenciler tarafında okunan şiirler ve öğretmenler tarafından okunan kahramanlık türküleri okunması ile son buldu.

Törende bir vatandaş tarafından dalgalandırılan Azerbaycan Bayrağı alkışlar ile selamlandı.

Törene Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından Havza Emniyet Müdürlüğü ve Havza Belediyesine ait araçlar tarafından oluşturulan konvoy ile ilçe turu atılarak marşlar eşliğinde halkın bayramı kutlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı