Havza TSO Başkanı Acar Sanal Ortamda Müşterek Toplantıya Katıldı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Kovid-19 salgını nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirilen video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Samsun il ilçe oda ve borsaları müşterek istişare toplantısına katıldı.

Havza TSO Başkanı Acar Sanal Ortamda Müşterek Toplantıya Katıldı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Kovid-19 salgını nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirilen  video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Samsun il ilçe oda ve borsaları müşterek istişare toplantısına katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen müşterek toplantıda, Samsun il ilçe oda ve borsaları ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Salgının başladığı ilk andan itibaren oda ve borsalarla birlikte hızlı bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Hisarcıklıoğlu, tüm illerden ve sektörlerden bilgileri toplayarak Hükümete ilettiklerini ve hayata geçirilmesi noktasında takipçi olduklarını anlattı.

Bölgenin sorunlarını ve görüşlerini dinleyen Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının tabanından gelen konuların icra makamlarına aktarılması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Sanal toplantıya Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar’da katılarak Havza OSB, kovit – 19 salgının etkileri ve Havza TSO’nun çalışmaları hakkında bilgiler aktararak değerlendirmelerde bulundu.

Video konferans aracılığıyla TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Havza OSB, Havza’da ki genel durum ve oda olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Havza TSO Başkanı Acar sanayi ve üretimin desteklenmesinin önemine vurgu yaparak; “Devlet, Ticaret ve Sanayici el ele vererek ülkenin çarklarını durdurmadan çalışmamız çok önemli. Bu kapsamda ilçemize yatırımcı bulma için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. İnşallah Havza OSB bu çalışmalar neticesinde Samsunun ve Karadeniz’in en büyük OSB’si haline gelecek.  2846 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı ile Havza'nın bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında 5 . Bölge teşviklerinden yararlanıyor olması bizim için önemli. Tüm gayretimiz ülkemiz için. Yeni teşvik paketleri ile bu pandemi sürecinin etkisinin daha hızlı şekilde azalacağına inanıyorum. ” dedi.

Yapılan video konferansa Havza’dan Acar’ın yanı sıra Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran ve Havza TSO Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Akekin’de katılarak görüşlerini aktardılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde
Havza OSB Vali Dağlı’nın Gündeminde