Tedbiri Elden Bırakmamak Lazım

Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritası Normale dönmeye başladı.

Tedbiri Elden Bırakmamak Lazım

Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritası Normale dönmeye başladı.

Havza’da koronavirüs olayları 15 Eylül tarihi itibari ile pik yapmış ve sağlık bakanlığının hazırlamış olduğu uygulamada bulunan haritada Havza’da hemen hemen tüm mahalleler kırmızıya dönmüştü.

Havza’da15 günde Korona Virüs yoğunluğu neydi, ne oldu. 25 Mayıs gazetesi olarak, Sağlık Bakanlığının Evde Hayat Var uygulamasından 15 Eylül 2020 tarihi itibari ile Havza’da yoğunluk 2 katına çıkmıştı. 15 gün içinde normal seyrinin dışında iki kat artan vakalar sonrası vatandaşların temkinli olmaları nedeniyle bu hafta itibari ile düşüşe geçti.

15 Eylül tarihinde Sağlık Bakanlığının Türkiye genelindeki riskli bölgeleri gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında kırmızı renkler çoğalmış, Riskli bölgelerin en çok arttığı mahalleler arasında İlçe merkezinde mahallelerde artış gözlenirken, Kırsal Mahallelerde ise hastalığın görüldüğü köy sayısı olmayanı ikiye katlamıştı.

Tatil sürecinde ve sonrasında ortaya çıkan tedbirsiz davranışların sebep olduğu düşünülen vaka artışı son 2 haftada korkutucu boyutlara ulaşmıştı. Son iki hafta içerisinde günlük vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle Havza’da toplamda 250 kişi ve üzerine çıkmıştı. Sağlık Bakanlığının Evde Hayat Var uygulamasında gözle görülür bir düşüşün yaşandığı gözlenirken, vaka sayılarının düşüşündeki seyrinin devam etmesi için vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmamaları gerekmektedir.

Herhangi resmi bir açıklama yapılmazken hasta yakınlarından ve test yaptıranlardan edinilen bilgilere göre 15 gün önce yapmış olduğumuz haberde Havza’da yatan hasta sayısı 40 civarında bulunurken evde tedavi görenlerin sayısı 250 civarındaydı. Bu hafta yatan hasta sayısının 30 evde tedavi görenlerin sayısı ise 80 civarında olduğu edinilen bilgiler arasında.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti