İlkkıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi Açıldı

Havza’da faaliyet gösterecek olan İlk kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi ve satış mağazası Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından hizmete açıldı.

İlkkıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi Açıldı

Havza’da faaliyet gösterecek olan İlk kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi ve satış mağazası Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından hizmete açıldı.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Öncülüğünde, Havza Kaymakamlığı, Havza Belediyesi ve Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu tarafından 2019 yılında ilk adımları atılan ve Havza Girişimci Kadınlar Başkanı aynı zamanda Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Eğim Koordinatörlüğünde Genel Başkan Yardımcılığı yapan Şerife Acar Döndür’ün büyük gayretleri ile Havza’da üreten kadınları bir çatı altında girişimleri açılış ile sonucuna ulaştı.

25 Mayıs Mahallesinde hizmet verecek olan İlkkıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi Büyük Annemin Lezzetleri Doğal Ürünler satış mağazası Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından kesilen kurdela ile hizmete açıldı.

Açılışta Vali Dağlı İlk kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi Koordinatörü Bingül Alış’tan ve Şerife Acar Döndür’den kooperatifin kuruluş amacı,  çalışmaları ile üretimi yapılan doğal ve yöresel ürünler hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Havza Girişimci Kadınlar Başkanı Şerife Acar Döndür; “2019 yılında girişimci kadınları bir araya toplamak için başlattığımız çalışmalarımız bu gün kooperatif çatısı altında toplanmış bulunmaktadır. O günden bu aşamaya kadar bir çok çalışmalar gerçekleştirdik. Amacımız Havza’da üreten bayanların el ve göz nuru ürünlerin satışını yaparak onların ekonomilerine katkı sunmaktı. Havza Ticaret Odamız, Havza Kaymakamlığımız, Belediye başkanlığımız ve İş İnsanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Açılışta Samsun Valisi Zülkif Dağlı her zaman üretin kadınların yanında olduklarını ifade ederek desteğinin bir işareti olarak kooperatif yönetimi tarafından hazırlanan panoya boya ile el izini bastı ve imzasını attı.

Vali Dağlı, Samsun’da 3 adet kadın kooperatifi bulunduğunu belirterek; “Havza kurulan bu kooperatifimiz kısa sürede kurulan aktif ve göz dolduran çalışmalara imza atmakta. Bizlerde üreten kadınlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz. Kooperatifin açılmasına emeği ve desteği olan herkese teşekkür ederim.  Ayrıca kooperatifin açılması ve yürütülen çalışmalarda görev alan bayanlarımızı cesaretlerinden ötürü tebrik ediyorum.”dedi.

Açılış sonrası Samsun Valisi Zülkif Dağlı kooperatif üyesi bayanlar ile fotoğraf çektirdi ve çevre esnaf ile etti.

Açılış Programına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Samsun Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, Havza Girişimci Kadınlar Başkanı Şerife Acar Döndür, Havza TSO Yönetim Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sportif Yetenek Taraması Branş Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
Sportif Yetenek Taraması Branş Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
VATANDAŞIN SU İSYANI
VATANDAŞIN SU İSYANI