Havza’da Küçük Sanayi Sitesinde Maske Denetimi Yapıldı

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsunun Havza ilçesinde de Havza Kaymakamı Metin Yılmaz başkanlığındaki heyet tarafından “Sağlık İçin Hepimiz İçin” denetimi ve farkındalık çalışması yapıldı.

Havza’da Küçük Sanayi Sitesinde Maske Denetimi Yapıldı

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsunun Havza ilçesinde de Havza Kaymakamı Metin Yılmaz başkanlığındaki heyet tarafından “Sağlık İçin Hepimiz İçin” denetimi ve farkındalık çalışması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda Havza Kaymakamı Metin Yılmaz,  Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alpaslan Bostancı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, İlçe Sağlık Müdürü Nevin Vural, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nizamettin Boyacı, Zabıta Müdürü Erhan Demir ile Emniyet ve Zabıta mensuplarının katılımıyla "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla Kovit -19 tedbirlerine yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Denetimler kapsamında Havza Şehirlerarası Otogarı ve Havza Küçük Sanayi Sitesini ziyaret eden Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve beraberindekiler esnafları ile sohbet ederek Kovit -19, maske kullanımı, sosyal mesafe ve uyulması gereken tedbirler hakkında bilgiler vererek farkındalık çalışması yaptılar.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz yapılan çalışmalarda Hayat Eve Sığar (HES) Kodu uygulaması ile ilgili olarak yazıhane işletmecilerinden bilgiler aldı. Kaymakam Yılmaz minibüs sürücüleri ve yolcular ile de sohbet ederek kurallara uyulması, sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulundu.

Heyet daha sonra Havza Küçük Sanayi Sitesine geçerek denetimlerine devam etti.

Denetim çalışmalarına sanayi sitesinde katılan Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cesur Şahin oda olarak sanayi esnafına yönelik uyarıcı ve bilgilendirme çalışmalarına ara verilmeden devam edildiğini belirterek; “Tüm üyelerimize gerektiğine maske takviyesi yapmaktayız.”dedi.

“Gidenleri gördükçe”

Denetimler esnasında vatandaşlar ile sohbet Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ın bir vatandaşa ; “Maskeyi sürekli takıyormusunuz?” sorusu üzerine vatandaş kovit 19 nedeni ile hayatını kaybedenleri kastederek; “Gidenleri gördükçe maske takmaya başladık.”dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise ; “Keşke gidenleri görmeden maskeleri taksaydınız. Bu gün geldiğimiz nokta da vaka sayılarında artış yaşanmazdı. Kendiniz ve sevdikleriniz için mutlaka maske takın.”dedi.

Atölyesinin önüne bekleme alanı yaptı

Sanayi sitesinde bir esnaf ise marangoz atölyensin önüne yapmış olduğu bekleme alanı ve uyarı levhaları ile almış olduğu tedbirler ile heyetin dikkatinden kaçmadı.

Marangoz atölyesi işletmecisi Aydoğan Başer müşterilerini dükkanın dışında konuk ettiklerini ve çok zorunlu bir hal olmadıkça atölyeye almadıklarını belirtti.

 Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza Belediyesi olarak pandemi sürecinin başından itibaren halkın sağlığı için çalışmalara ara verilmeden devam edildiğini belirterek; “Sizlerden çok şey istenmiyor maskenizi takın ve sosyal mesafeye dikkat edin. Diğer konularda devletimizin her kurumu üzerine düşeni fazlası ile yapmakta zaten. Bizler sizler için çalışıyoruz, sizlerde bizleri kurallara uyarak destekleyin.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti