Şeker Fabrikasına Ziraat Mühendisi Aday

Amasya Şeker Fabrikası Başkan Adayı Kavuncuoğlu Gazetemizi ziyaret etti.

Şeker Fabrikasına Ziraat Mühendisi Aday

Amasya Şeker Fabrikası Başkan Adayı Kavuncuoğlu Gazetemizi ziyaret etti.

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatine başkan adaylığını açıklayan Amasyalı Ziraat Mühendisi ve Pancar Üreticisi Oğuz Kavuncuoğlu, adaylık çalışmalarına ilçemizde devam etti.

Gazetemiz sahibi Fahri Çiftçi ile bir süre sohbet eden Kavuncuoğlu, İşi ehline veriniz diyerek “Toprak bizim, pancar bizim, güç bizim. Bundan sonra söz, pancar çiftçisinin olacak." dedi.

İki yıl içerisinde kooperatifi büyük bir kapasiteye ulaştıracaklarını söyleyen Kavuncuoğlu; "90 bin üyesi bulunan kooperatif 40 bini aktif ve 6 bin üreticisi mevcut. Başkanlık dönemimizde kooperatifi daha iyi noktalara taşıyacağız binlerce kişiyide istihdam eder duruma getireceğiz. Sahada edindiğimiz bilgi, birikim, deneyim ve sizlerin desteğiyle kooperatifimizi günün şartlarına göre ayağa kaldırmanın zamanıdır. Onlarca projemiz var. Kooperatifçiliğin nasıl yapıldığını herkese gösterelim. Gelin hep birlikte yürüyelim, birlikte çalışıp birlikte kazanalım” dedi.

Amasya Şeker Fabrikası Vezirköprü Bölge Tarım eski Müdürü Arslan Özlük ve AK Parti Suluova eski İlçe Başkanı Bekir Gümüş'ün eşlik ettiği ziyarette gazetemiz sahibi Fahri Çiftçi, başkan adayı Kavuncuoğlu'na çıkmış olduğu bu yolda başarı dileklerini iletti.

46 yaşındaki Oğuz Kavuncuoğlu, Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olarak 22 yıldır tarım sektöründe çeşitli görevlerde yer aldı. Şeker pancarı sektöründe uzman olarak bilinen ve çiftçiler arasında ’hoca’ olarak anılan Kavuncuoğlu, eğer seçilirse kurulduğu 1951 yılından bu yana görev yapan başkanlar içerisinde ziraat mühendisi bir isim olarak ilk olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti