Havza Tapu Müdürlüğü Karantinaya Alındı

İçinde Havza’nın da bulunduğu 3 Tapu müdürlüğü karantina altına alındı.

Havza Tapu Müdürlüğü Karantinaya Alındı

İçinde Havza’nın da bulunduğu 3 Tapu müdürlüğü karantina altına alındı.

Havza, Tekkeköy ve Atakum İlçe Tapu Müdürlüklerinde pozitif vakalar çıktı kurumlar karantinaya alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne gönderilen resmi yazıda, Atakum, Havza ve Tekkeköy ilçe Tapu Müdürlüklerinde çalışan personellerde Korona Virüs tespit edildiği bildirildi. Covid-19 salgını ile ilgili yapılan resmi yazışmada, Samun'a bağlı 3 ilçede bulunan Tapu Müdürlüklerinde çalışanlarda pozitif vakalara rastlanıldığı ve bu nedenle kurumların karantina alındıkları belirtildi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Samsun Bölge Müdürlüğünden yapılan resmi yazışmada, "Covid-19 salgınının en aza indirilmes i ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla bir takım tedbirlerin alınması gerektiği ilgi yazımız ile bildirilmiş idi. Ancak yapılan inceleme sonucunda halen sosyal mesafe, hijyen kuralları ve maske kullarına riayet edilmediği anlaşılmıştır. Müdürlüklerimizden Çamaş, Havza, Tekkeköy ve Atakum Tapu Müdürlüklerinde pozitif vakaların çıkması nedeniyle karantina altına alınmıştır. Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için, tüm personel ve idarecilerin komşuluk ilişkilerine toplu yemeklere ve törenlere, bu ve benzeri kalabalık içeren aktivitelerden şiddetle uzak durulması, maske, temizlik ve mesafe kurallarına mutlaka uyulması konusunda personellerinizin uyarılması gerekmektedir. Bu itibarla, gerekli tüm tedbirlerin alınarak uymayanlar hakkında gerekli cezai işlem yapılacaktır." Denildi.

Karantina altında olan Havza Tapu Müdürlüğüne geçici süreyle Kavak Tapu müdürlüğünden görevlendirmeler yapıldığı öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sportif Yetenek Taraması Branş Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
Sportif Yetenek Taraması Branş Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
VATANDAŞIN SU İSYANI
VATANDAŞIN SU İSYANI