Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı

Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritası 15 gün içerisinde kırmızıya döndü.

Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı

Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritası 15 gün içerisinde kırmızıya döndü.

Havza’da 9 Ağustos tarihinde normal görünen Korona Virüs yoğunluğu haritası, 30 Ağustos ayı itibari ile kıpkırmızı olmuştu. 15 Eylül tarihi ile haritada Havza’da kırmızı olmayan yerlerin sayısı azalmaya başladı.

Havza’da15 günde Korona Virüs yoğunluğu neydi, ne oldu. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı uyarı açıklamalarında, alınan tedbir ve önlemlerin heba edilmemesine vurgu yaparken, vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tedbirlere uymaması sonucu Havza’da Covid-19 yoğunluğu haritası da kırmızı alanlar 2’ye katladı..

25 Mayıs gazetesi olarak, Sağlık Bakanlığının Evde Hayat Var uygulamasından 30 Ağustos 2020 tarihli Havza’da Korona Virüs yoğunluğunu gösteren görüntüler almıştı. Bu görüntülere bakıldığında 15 Eylül 2020 tarihi itibari ile Havza’da yoğunluk 2 katına çıktı.

Sağlık Bakanlığının Türkiye genelindeki riskli bölgeleri gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında kırmızı renkler çoğalmış durumda, Riskli bölgelerin en çok arttığı mahalleler arasında İlçe merkezinde mahallelerde artış gözlenirken, Kırsal Mahallelerde ise hastalığın görüldüğü köy sayısı olmayanı ikiye katladı.

Herhangi resmi bir açıklama yapılmazken hasta yakınlarından ve test yaptıranlardan edinilen bilgilere göre 15 gün önce yapmış olduğumuz haberde Havza’da 90-100 arası vakanın yaşandığı, 30-35 civarı hastanın yatarak tedavi görürken, ilçe dışından gelen hastalarla birlikte toplamda 7 civarı vefatın olduğunu gündeme getirmiştik. Bu hafta itibari ile yatan hasta sayısı 40 civarında bulunurken 200 civarında ise hastanın olduğu edinilen bilgiler arasında.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sportif Yetenek Taraması Branş Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
Sportif Yetenek Taraması Branş Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
VATANDAŞIN SU İSYANI
VATANDAŞIN SU İSYANI