Uzaktan Eğitim İle eTwinning Projelerini Sürdürüyorlar

Samsunun Havza ilçesinde bir öğretmen ve öğrencileri uzaktan eğitim yolu ile 2 adet eTwinning projesi yürütüyorlar.

Uzaktan Eğitim İle eTwinning Projelerini Sürdürüyorlar

Samsunun Havza ilçesinde bir öğretmen ve öğrencileri uzaktan eğitim yolu ile 2 adet eTwinning projesi yürütüyorlar.

Havza Merkez İlkokulu öğretmeni Fatma Göçer Coşar ve 13 öğrencisi günlük canlı Eğitim Bilişim Ağına (EBA) dersleri sonrası iki adet eTwinning projesi yürütüyorlar.

Havza Merkez İlkokulu öğretmeni Fatma Göçer Coşar EBA derslerinin ardından ve hafta sonları öğrencileri ile sosyal medya uygulamalarını kullanarak bir birleri ile bağlantılı Masalımın Sesi ve Bir eTwinning İşi isimli iki projeyi eş zamanlı yürütüyorlar.

Havza Merkez İlkokulu öğretmeni Fatma Göçer Coşar bir süre eTwinning ile ilgili eğitimler aldıktan sonra projeleri hayata geçirdiğini ifade ederek; “ Çocuklarımı da bu işin içine katmak istedim. Zaten salgın nedeni ile sosyal hayattan uzak kalıyorlar. İnternet , bilgisayar ve zamanlarını daha verimli kullanmalarını öğretmek için eTwinning projesine katıldık. Şuan 13 öğrencimiz ile iki adet proje yürütmekteyiz. Öğrencilerimiz ve velileri projelerimize aktif olarak katılmaktalar. Özellikle salgın döneminde çocukların yapabilecekleri fazla bir şey olmadığından eTwinning projesi bizim için çok iyi oldu. Projeler ile çocuklarımız web 2.0 araçlarını kullanarak, program yapma, logo ve kısa film hazırlama gibi beceriler kazanıyorlar.” Dedi.

Havza Merkez İlkokulu öğretmeni Fatma Göçer Coşar yürütülen iki adet eTwinning projesi hakkında bilgiler vererek; “ Masalımın Sesi projesinin 8 aylık bir proje. 8 ortağımız var. Anadolu masallarını konu aldığımız için ortaklarımız ülke içinden. Bir eTwinning İşi projemiz ise 4 aylık bir proje.  Her iki projede asıl olan amacımız çocuklara bilgisayarı ve interneti daha verimli şekilde kullanmalarını öğretmek. Çocuklarımız ile birlikte EBA derslerinden ayrı olarak dersler yapmaktayız. Çocuklarımız hangi programları nasıl kullanacakları konusunda eğitimler alıyorlar. Yapmış oldukları flim, logo ve afişlerini arkadaşları ile paylaşabiliyorlar. Bunun en büyük avantajı sadece kendi aralarında değil proje ortaklarımız ile paylaşım yaparak çocuklarımızın kendilerini geliştirmelerine daha çok katkı sağlamakta.”dedi.

eTwinning projelerine uzaktan eğitim ile katılmakta olan Merkez İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Atilla Yıldırım ise proje ile eğlenceli zaman geçirdiğini ifade ederek; “Öğretmenimiz ile birlikte yeni programlar kullanmayı öğreniyoruz ve arkadaşlarımız ile zaman geçiriyoruz.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti