Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı

Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritası 21 gün içerisinde kırmızıya döndü.

Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı

Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritası 21 gün içerisinde kırmızıya döndü.

Havza’da 9 Ağustos tarihinde normal görünen Korona Virüs yoğunluğu haritası, 30 Ağustos ayı itibari ile kıpkırmızı oldu.

Havza’da21 günde Korona Virüs yoğunluğu neydi, ne oldu. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı uyarı açıklamalarında, alınan tedbir ve önlemlerin heba edilmemesine vurgu yaparken, vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tedbirlere uymaması  sonucu Havza’da Covid-19 yoğunluğu haritası da kırmızı alanlarla doldu.

25 Mayıs gazetesi olarak, Sağlık Bakanlığının Evde Hayat Var uygulamasından 9 Ağustos 2020 tarihli Havza’da Korona Virüs yoğunluğunu gösteren görüntüler almıştı. Bu görüntülere bakıldığında 9 Ağustos 2020  tarihi itibari ile Havza’da yoğunluk normal olduğu, kırmızı alanların pek fazla olmadığı görüldü.

Aradan geçen 21 gün içinde ise Havza’nın bugün ki tarih itibari ile Covid-19 yoğunluğunun ciddi anlamda artması dikkati çekti. Havza 25 Mayıs gazetesi Evde Hayat Var uygulamasından 9 Ağustos 2020 tarihinde aldığı ekran görüntülerinin bir benzerini de bugün yani 30 Ağustos tarihi itibari ile aldı.  Bugün ki tarih itibari ile Havza’da Korona Virüs yoğunluğu haritasında, 9 Ağustos 2020 tarihine göre her yerin kırmızı renge dönmüş durumda olması tedirginlik yarattı.

Sağlık Bakanlığının Türkiye genelindeki riskli bölgeleri gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında kırmızı renkler çoğalmış durumda, Riskli bölgelerin en çok arttığı mahalleler arasında İlçe merkezinde mahallelerde artış gözlenirken, Kırsal Mahallelerde ise 12 olan mahalle sayısı 30’un üstünde mahallede (Köy) hastalığın görüldüğü işaretlenmiş durumda.

Herhangi resmi bir açıklama yapılmazken hasta yakınlarından ve test yaptıranlardan edinilen bilgilere göre ilk yapmış olduğumuz haberde 80 civarında vakanın yaşandığı 2 ise vefatın olduğunu yazmıştık.  Geçen hafta ortalama 90’e yakın kişide hastalık teşhisi konulduğu bunlardan yaklaşık 11 kişi yatarak tedavi görürken 3 kişi ise Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği gündeme gelişmişti. Bu hafta içi ise resmi olmayan bilgilere göre Havza’da 90-100 arası vakanın yaşandığı, 30-35 civarı hastanın yatarak tedavi görürken, ilçe dışından gelen hastalarla birlikte toplamda 7 civarı vefatın olduğu tahmin ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti