Havza OSB’de Yatırım Yapacaklar 5. Bölge Teşviklerinden Yararlanacak

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Havza’da bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu.

Havza OSB’de Yatırım Yapacaklar 5. Bölge Teşviklerinden Yararlanacak

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Havza’da bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ziyaret kapsamında ilk olarak Havza Kaymakamlığına geçerek burada Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve diğer kurum amirleri ile bir süre görüştü ve ilçde sürüdürlen çalışmaklar hakkında bilgiler aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin sonunda bir açıklama yapan Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Havza ziyareti hakkında bilgiler vererek; “Bir dizi ziyaret gerçekleştirdikten sonra Havza Organize Sanayi Bölgesine geçeceğiz ve burada sanayicilerimiz ile bir araya geleceğiz. Havza ve Kavak ilçelerimiz dahil sekiz ilçemizin bölgesel teşvikten yararlanması için yeni bir karar bilindiği üzere. Bu konuda devlet büyüklerimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürler ediyorum. Bu manada Havza ilçemiz Kavak ilçemiz diğer altı ilçemiz olmak üzere daha önem kazanmış olacaklar. Yatırımlarda bir adım daha avantajlı olacaklar.Bizde yatırımların hızlanması yönünde belediyemiz ile kaymakamımız ile Ticaret ve Sanayi Odamız ile aktif olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Vali Dağlı daha sonra ise Havza Belediyesine geçerek burada Havza Belediye Başkan Sebahattin Özdemir ve belediye meclis üyeleri ile bir araya gelerek Havza Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Vali Dağlı’ya ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek; “Belediyemiz tüm birimleri ile halkımıza hizmet için çalışmalarına devam ediyor.”dedi.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı daha sonra Havza Ticaret ve Sanayi Odasına (TSO) geçerek burada Oda Başkanı Erkan Acar ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Havza TSO ziyareti esnasında İlkkıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi üyesi bayanlar ile bir araya gelerek ürettikleri ürünleri inceleyerek dernek yetkililerinden bilgiler aldı. Vali Dağlı her zaman üreten kadının yanında ve destekçileri olduğunu belirtti.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı daha sonra ise Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük ve Yönetimi ile Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ve Yönetimi ile bir araya geldi.

Ziyaretler esnasında vatandaşlar ile de sohbet eden Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı vatandaşlara maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

Vali Dağlı Havza ziyareti kapsamında Havza Atatürk Evi ile Havza Termal Fizik Tedavi Hastanesi ve Havza Belediyesi Termal Su Sondajını ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı son olarak Havza Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek burada faaliyete geçen ve devam eden yatırımları inceledi.

Yatırımcılar ile bir süre görüşen Vali Dağlı üretime geçen demir döküm fabrikasını ve inşası devam eden gaz beton fabrikası ile OSB’yi gezdi.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Havza dahil 8 ilçenin bölgesel teşvik kapsamına alınması ile buralarda yatırım yapacak yatırımcıların KDV İstisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti, Vergi İndirimi, Sigorta gibi bir çok destekten yararlanacağını ifade ederek; “ Havza ilçe merkezimizde yatırım yapacak yatırımcılar 4. Bölge, Havza OSB’de yatırım yapacaklar ise 5. Bölge teşviklerinden yararlanacak. Ülkemizin Karadeniz’e açılan kapısı konumunda olan Samsun, lojistik, sağlık hizmetleri, gıda, tarım ve turizm başta olmak üzere pek çok alanda bütün yatırımcılara elverişli imkânlar sunmaktadır. Her açıdan bölgesel merkez durumunda olan Samsun, gelişmiş sanayi altyapısı, deniz, kara, havayolu ve demiryolu bağlantıları, iş gücü, coğrafi konumu ve yüzyıllardan beri ticaret, sanayi ve ulaştırma konusunda edindiği bilgi birikimi ile yeni yatırımlar için bütün ilçeleriyle birlikte Orta Karadeniz Bölgesi’nin en önemli cazibe merkezidir. Yapılan bu değişikliklerle birlikte ilçelerimizde yapılacak yatırımların hız kazanması ve ilçelerimizin daha cazip hale gelmesinin önü açılacaktır. İlimizin topyekûn olarak gelişmesinde şüphesiz büyük bir yararı olacak bu kararın alınmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Jandarmadan Hırsızlara Operasyon
Havza’da Jandarmadan Hırsızlara Operasyon
Canlı Hayvan Pazarı Modernizasyon Yer Teslimi Yapıldı
Canlı Hayvan Pazarı Modernizasyon Yer Teslimi Yapıldı