Havza’da İlk Ders Zili Öğrencisiz Çalındı

Havza ilçesinde uzaktan eğitim ile başlayan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı nedeni ile bir program düzenledi. İlk ders zili öğrencisiz çalındı.

Havza’da İlk Ders Zili Öğrencisiz Çalındı

Havza ilçesinde uzaktan eğitim ile başlayan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı nedeni ile bir program düzenledi. İlk ders zili öğrencisiz çalındı.

Havza 25 Mayıs İlkokulunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Programda konuşan Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Burukta olsa yeni bir eğitim öğretim yılının başlamasından mutluyuz. Yaklaşık 6 aydır  öğrencilerimizden uzak olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Düzenlediğimiz bu program ile öğrencilerimize kavuşma isteği ve irademizi ortaya koymak istedik. Koronavirüs sonrası artık yeni normaller oluşmaya başladı hayatımızda. Bizlerde yeni normallere ayak uydurmak zorundayız. Şunu beklemeyelim öğrenciler tamamen okula gelecekler, uzaktan eğitim ortadan kalkacak, yüz yüze eğitim başlayacak.Yeni normalde bu pek mümkün görülmüyor. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler olarak bu yeni normallere bir an evvel ayak uydurmamız lazım. Her zaman her şarta ölene kadar eğitim, eğitimde kaybedilecek hiçbir fert yoktur anlayışı ile biz öğretmenler öğrencilerimize hizmet etmeye hazırız. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise kendisinin de iki öğrenci velisi olduğunu belirterek; “Alışık olmadığımız bir dönemden geçmekteyiz. Teknolojinin imkanları ile eğitimde eksik kalan yerleri tamamlamaya çalışıyoruz. İki öğrencinin velisi olarak şunu belirtmek istiyorum. Ailelerin bu güne kadar hiç olmadığı kadar bu eğitim sürecinin içinde olması lazım. Bunu bu dönemde daha iyi görüyoruz. Eğer velilerimiz, anne ve babalar eğitim sürecine eskisinden daha fazla katılırlarsa bu eksikler  daha fazla telafi edebiliriz. Teknolojik imkanlar ve uzak eğitim yüz yüze eğitimin yerini tutmuyor. Velileri bu işin içine daha aktif ve daha fazla nasıl çekebiliriz noktasında farkındalık oluşturmak adına Havza Belediyesi olarak bizler üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Belki bu dönem çok fazla öğrencinin okula gelemeyeceği bir şekilde devam edecek. İnşallah umuyoruz ki en kısa sürede normal sürece geçelim. Kovit illetinde bir an evvel kurutulmayı Rabbimden niyaz ediyorum.  Yeni eğitim öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun.”dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Geçmiş yıllardan çok farklı bir durum il karşı karşıyayız. Mart ayından bu yana ülkemizde görülmeye başlayan bir salgın süreci ile karşı karşıyayız. Bu süreç dünya da ve ülkemizde hayatın her sektörünü etkilediği gibi eğitim süreçlerinde etkiledi. Bu sürecin ne tarafa ne tarafa evrileceği  net değil. Amam biz her zaman için eğitim meselesi bizim için önemli ve vazgeçilmez bir yerde. Güçlü bir ülke olmak istiyorsak ki istiyoruz. Salgın süreci bir taraftan devam ediyorken bir yandan çevremizde yaşanan olaylarda mağlumunuz. Güçlü bir ülke olmak istiyorsak nitelikli insan gücüne sahip olmamız her zamankinden daha fazla elzem. Ve bunda ancak öncelikli olarak eğitim ile mümkün olacak. Dolayısı ile eğitimcilerimize, eğitim kadrolarımıza her zamankinden daha fazla görev düşmekte. İster yüz yüze ister uzaktan eğitim modeli ile olsun bu noktada bizler yine en büyük beklentileri eğitimcilerimizden beklemekteyiz Ben inanıyorum ki bu farklı süreçte de olsa eğitimci arkadaşlarımız bun meselenin ehemmiyetinin farkında olarak gerekli çalışmaları yapacaktır.   2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasının bir kez daha temenni ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından çalan ders zili ile Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve okul öğretmenleri okula girdiler.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir bir müddet okul binasını gezerek Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam’da okulda alınan tedbirler hakkında bilgiler aldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti