İlk Kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi Kuruluyor

Havza’da kurulan İlk Kıvılcım Çarşı Grubu kooperatifleşme yolunda ilerliyor.

İlk Kıvılcım 1919 - ∞ Havza  Kadın Üretim  Kooperatifi Kuruluyor

Havza’da kurulan İlk Kıvılcım Çarşı Grubu kooperatifleşme yolunda ilerliyor.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Öncülüğünde, Havza Kaymakamlığı,Havza Belediyesi ve Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu tarafından kurulan “İlk Kıvılcım Çarşı” grubu, bayanların ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla bir adım daha ilerleyerek kooperatifleşme yoluna girdiler.

İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi adı altında toplanan bayanlar Havza’da el emeği ile üretilen ürünlerin, müşteriye ulaştırılmasında aktif rol alacaklar.

Havza Ticaret ve Sanayi odasında bir araya gelen bayanlar kooperatifin kurularak faaliyete geçmesi için görüş alışverişinde bulundular.

Kooperatif adına konuşan emekli öğretmen Bingül Alış; “ İlk Kıvılcım Çarşı Grubu ile başlattığımız etkinlikteki başarımız bizi Kadın Kooperatifi kurma noktasına getirdi. Bu 6 aylık süre içerisinde toplantılar yaparak bilgilendik, ürettik, çalıştık ve bugün verdiğimiz karar ile dükkan açma noktasına geldik. Bizler doğduğumuz yerde doymak için çalışarak üretmeliyiz. Büyükannelerimizin yaptığı tat ve lezzetteki doğal ürünleri kooperatif anlayışı ile üreterek dükkânımızdaki raflara yerleştireceğiz. Bir araya geldik, başladık. Birlikte çalışıp gelişeceğiz. Uzun bir yolun başındayız çocuklarımızın da bu anlayışı devam ettirmeleri hayalimiz. Kendimiz, ailemiz, ülkemiz için üretip çok çalışacağız. Biliyoruz ki gelişim üreterek olur. İlk Kıvılcım 1919 - Havza Kadın Üretim Kooperatifi olarak bizlere maddi manevi destek sağlayan Kaymakam Bey’e, Havza Belediye Başkanı’na,  ve Ticaret Odası başkanına teşekkürlerimizi sunarız. İlk kıvılcım 1919- Havza Kadın üretim Kooperatifi olarak bizleri destekleyen Havza Kaymakamlığı,  Havza Belediyesi,  Havza TSO, Silverline A.Ş, Otat, Sarıoğlu Market , Ayanoğlu Un, Akekin züccaciye ve An Ticaret , teşekkür ederiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı