Sağlık İçin Hepimiz İçin Çalışması

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsunun Havza ilçesinde de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” denetimi ve farkındalık çalışması yapıldı.

Sağlık İçin Hepimiz İçin Çalışması

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsunun Havza ilçesinde de “Sağlık İçin Hepimiz İçin”  denetimi ve farkındalık çalışması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkan Vekili Ahmet Rafet Ergin, Havza İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Şaffak, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Sinan Gündüz, Havza Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nizamettin Boyacı,  İlçe Sağlık Müdürü Nevin Vural ile Tarım ve Orman İlçe Müdürü İbrahim Sağlam’ın katılımıyla "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla COVID-19 tedbirlerine yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Öte yandan çalışmalara katılanlar tarafından vatandaşlar COVID-19, maske kullanımı, sosyal mesafe ve uyulması gereken tedbirler hakkında bilgiler vererek farkındalık çalışması yapıldı.

Yaklaşık 50 personelden oluşan ekiplerce iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler ve tüm yaşam alanlarında denetim yapıldı. Denetim ekiplerinde esnaf ve ticaret odaları temsilcileri de yer aldı.

Denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere de ağırlık veriliyor.

Çalışmalara katılan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz vatandaşlar ile sohbet ederek sosyal mesafe, maske kullanımı ve COVID-19 tedbirleri hakkında vatandaşları uyararak; “Son günlerde vaka sayılarında artış görülmekte. Kendimiz ve çevremizdekiler için tedbirlere uyalım uymayanları uyaralım. Lütfen ‘Hastalık bana uğramaz, uğrada bir şey yapmaz’ demeyelim. Hastalığın ölüme varan ciddi sonuçları var. Bu süreci kurallara sıkı sıkıya uyarak hep birlikte atlatacağı. Unutmayalım koronavirüs tedbirlerden daha güçlü değil.” Dedi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Havza Kaymakamı Metin Yılmaz kurum amirleri ile Havza genelinde “Sağlık İçin Hepimiz İçin”  denetimi ve farkındalık çalışması yapıldığını ifade ederek; “ Şuan polis, ilçe sağlık, zabıta, meslek kuruluşları ve ilgili kurumlardan toplam 50 kişiden oluşan ekiplerimiz işyerleri ve halkın yoğun olduğu yerlerde denetimlerine devam etmekte. Tüm yurt genelinde olduğu gibi bu gün ilçemizde denetimlerimiz saat 24.00’de kadar devam edecek. Ekiplerimiz yapmış oldukları uygulamalarda rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere de ağırlık veriliyor. Bundan önce olduğu gibi denetimlerimize aralıksız ve daha hassas şekilde devam edeceğiz.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havza OSB’ye İlgi Artıyor
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı
Havzalı Bestekar Ve Ses Sanatçısı Alkan İlk Albümünü Çıkardı