Saatcı; Bu Fabrika Çiftçinin Bu Fabrikaya Sahip Olunmalı

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı Bu Fabrika Çiftçinin Bu Fabrikaya Sahip Olunmalı dedi.

Saatcı; Bu Fabrika Çiftçinin Bu Fabrikaya Sahip Olunmalı

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı Bu Fabrika Çiftçinin Bu Fabrikaya Sahip Olunmalı dedi.

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı Havza’da siyasi partileri ziyaret etti.

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatçi Havza’da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, Ak Parti, CHP MHP ve İyi Parti ilçe başkanları ve yönetimleri ile bir araya geldi.

3 Yıldır Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu başkanlığı görev yaptığını söyleyen Mustafa Saatcı; Bu fabrikanın %71,6 sı Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi’nin  % 23.87’si Turhal pancar Ekiciler kooperatifinin % 4’ü ise Şeker Bankın büyük hissenin tamamı Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifinin burada 3 tane ilçemiz var Erbaa, Havza, Vezirköprü Fabrikamız 1953 yılında yapılmış aynı teknoloji ile çalışmalar devam ediyor, bizim göreve başladığımızda şeker kotamız 60 bindi şimdi ise 80 bin kotamız var, bu şeker kotasının alınmasında ben her toplantıda söylediğim gibi Milletvekillerimiz Naci Bostancı’nın, Mustafa Tuncer’in, Haluk İpek, Hasan Çilez’in ve Mustafa Levent Karahocagil’in büyük katkıları olmuştur.

2017 yılında göreve başladığımız günümüze kadar fabrikamızda sinek kanadını oynatsa hiçbir parti ayrımı yapmaksızın tüm siyasetçilerimizin haber’i vardır. Bize veren talimat öyledir. Fabrika bir süreçten geçiyor 2 yıldır pancar ekilmesi için çok yoğun çaba sarf ediyoruz,  Konya’da geçen yıl 197 bin ton, bu yıl ise 206 bin ton taahhüt aldık şeker kotamızda bir zafiyetimiz olmayacak.

2017 yılında verilen talimat üzerine alkol fabrikasının revizyonunu yaptık 2018 yılında 3 milyon litre, 2019 yılında 1,5 milyon litre bu yıl ise 8,5 milyon litre alkol ürettik, Cuma günü orayı da kapatıyoruz. Türkiye’de Konya’dan sonra 1. fabrika yani etil alkol üreten 1. fabrika

Amasya, Eskişehir, Konya’da Alkol fabrikası var, bu değerler bitirilmemeli aslında devam ettirilmeli bunda da yine milletvekillerimizin emeği var.

Bu fabrika neticede çiftçinin bu fabrikaya sahip olunmalı,

Fabrikamızda yaklaşık 350 trilyon para sirkülasyonu olan fabrikamızda 50 bin ton kömürü, 35 bin ton taşı, 80 bin ton şekeri 670 bin ton taşınacak pancarı tekrar çıkacak şekerin nakliyesi yani bir sürü katma değerleri var, Pancar diğer mahsuller gibi değil, çiftçi üretiyor bizim fabrikamızın içinde 10 tane fabrika bölümü var bir taraftan pancarı koyacaksın ta uç kısımdan şekeri alacaksın bunun bir sürü yan ürünleri var, Fabrikamızda uyum içerisinde çalışıyoruz.

Biz söz verdik biz fabrikada görev yaptığımız süre içerisinde fabrikayı kimsenin rantına dönüştürmeyeceğiz dedi.

Yapılan ziyaretler sonrası Teşkilatlara Mustafa Saatcı tarafından hammeddsi Amasya şeker Fabrikası tarafından üretilen yerli ve milli el dezenfektanı borel hediye edildi.

Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak'ı Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı, Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret etti.

Havza Ziraat Odasına Ziyaret

Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ziyaret dolayısıyla misafirlerine teşekkür etti.

 Başkan Saatcı ziyarette yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Havza Ziraat Odası Başkanlığı’na bugün bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Kendilerine çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgiler verip çiftçilerimizin sorunları ile ilgili istişareler gerçekleştirdik. Çiftçilerimiz adına Kooperatif’imizden ve Şirket’imizden taleplerini can kulağı ile dinledik, dile getirilen sorunları yakın gündemimize aldık. Misafirperverliklerinden dolayı Havza Ziraat Odası’nın değerli Başkan'ı Sayın Coşkun Genç’e ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimizi sunar çalışmalarında başarılar dileriz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı