Kıbrıs Şehitlerinin Aileleri Ziyaret Edildi

Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yıl dönümü nedeni ile Havza’da Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen askerlerin aileleri ziyaret edildi.

Kıbrıs Şehitlerinin Aileleri Ziyaret Edildi

Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yıl dönümü nedeni ile Havza’da Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen askerlerin aileleri ziyaret edildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilcisi Harun Saat, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt tarafından gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Yukarı Susuz Mahallesinde yaşayan, şehit Sebahattin Yılmaz’ın kız kardeşi Selver Canaz ile Ilıca Mahallesinde yaşayan şehit Ali Rıza Karaoğlan’ın annesi Hatice Karaoğlan ziyaret edildi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir ve beraberindekiler ilk olarak 21 Temmuz 1974’te şehit düşen Sebahattin Yılmaz’ın kız kardeşi Selver Canaz ile ailesini ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Ziyarette şehitler için dua ettiler.

Başkan Özdemir ve beraberindekiler daha sonra ise 24 Temmuz 1974’de şehit düşen Ali Rıza Karaoğlan’ın Ilıca Mahallesinde yaşamakta olan annesi Hatice Karaoğlan ziyaret ettiler.

Şehit aileleri ile sohbet eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Kıbrıs’ın bir Türk vatanı olduğunu ifade ederek;“Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak gayesiyle, 20 Temmuz 1974'te Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kıbrıs'ta başlattığı Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın 46. Yıl Dönümünü yaşamaktayız. Kıbrıslı insanımızın çektikleri zulümden kurtarılmasını sağlayan ve Kıbrıs Türk halkını özgürlüğe kavuşturan bu büyük zaferin yıl dönümünü yaşadığımız bu günlerde evlatlarını, kardeşlerini Kıbrıs’ta Türk toprağına emanet eden şehit ailelerimizin her zaman yanında ve emrindeyiz. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın 46. Yıl Dönümünü kutluyorum. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nda yer alan şehitlerimizi ile tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, halen hayatta bulunan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum.“ Dedi.

Her iki ziyaretin sonunda şehit ailelerine bayrak hediye edildi.

Ziyaretler sonrası bir açıklama yapan Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilcisi Harun Saat harekatta 70 Havzalı askerin görev yaptığını 2 şehit verildiğini ifade ederek; “ İlk Havzalı şehidimizi Harekatın ikinci günü 21 Temmuz’da verdik. Yanık Çamlık Mevkiinde yapılan temizleme harekatında Komando Er Sebahattin Yılmaz şehit düştü. Şehidimizin mezarı Lefkoşe Şehitliğinde. İkinci şehidimizi ise harekatın beşinde gününde gerçekleştirilen Girne Kalesi taarruzunda verdik. Piyade er Ali Rıza Karaoğlan’ın mezarı ise Girne Şehitliğinde. Harekata katılan 68 gazimizden ise 56’sı hayatta. Kıbrıs Barış Harekatında Türk’ün haksızlığa ve zulme karşı dik duruşu omuz omuza göstermiş olduğumuz Kıbrıs Şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş Kıbrıs Gazilerimiz ile tüm gazilerimize Allah’tan rahmet, Türk milleti ve vatan için gazi olmuş tüm gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler dilerim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı