Başkan Özdemir Havza OSB’de Kaynak Yaptı

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza Organize Sanayi (OSB) Bölgesinde incelemelerde bulundular. İncelemeler esnasında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir inşaatı devam eden fabrikada kaynak yaptı.

Başkan Özdemir Havza OSB’de Kaynak Yaptı

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza Organize Sanayi (OSB) Bölgesinde incelemelerde bulundular.  İncelemeler esnasında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir inşaatı devam eden fabrikada kaynak yaptı.

Kaymakam Yılmaz ve Başkan Özdemir Havza OSB’yi ziyaret ederek burada inşası devam eden yatırımları inceleyerek ilgililerden bilgiler aldılar.

Ziyaretler kapsamında Havzalı İş insanı Ergin Gümüşçü ve ortağı tarafından kurulan Durşam Makine Sanayi fabrika inşaatı da ziyaret edildi.

Burada bir dizi inceleme yapan Kaymakam Yılmaz ve Başkan Özdemir Durşam Makine Yapı Sanayi ortaklarından Ergin Gümüşçü’den yatırım ile ilgili bilgiler aldılar.

Gümüşçü yatırımın yaklaşık 10 milyon liraya mal olacağını ve gemi makineleri yedek parçası üretimi yapılacaklarını ifade ederek; “ Fabrikamız 2021’in ilk aylarında üretime geçmesi planlanıyor. İnşallah 60 kişinin istihdam edilmesi hedefliyoruz.  Burada gemi ana makinelerinin yedek parçalarını üretmek. Gurbetteki tüm Havzalı iş insanlarımız Havza’ya yatırıma davet ediyorum. Burada yatırım yapmak benim için büyük bir onur.” dedi.

Diğer bir Havzalı yatırımcı Eurocast Döküm AŞ'nin ortaklarından ve Genel Müdür Mustafa Bakır ise Havza’da yatırım yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; “Bizim fabrikamız Havza OSB’de üretime geçen ilk fabrika. Bir Havzalı olarak ilk üretimi yapmanın ve burada yatırım yapmanın onur ve gururu yaşamaktayım.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz Gümüşçü’yü tebrik ederek; “Diğer Havzalı iş insanlarına örnek olacak bu davranışınızdan ve ilçemize yapmış olduğunuz yatırımdan ötürü sizleri tebrik ediyorum. İlçemizde istihdamın artması için sizin gibi insanlara ihtiyacımız var. İnşallah Havza OSB kısa sürede istihdam merkezi haline gelecek. Bununda göstergesi inşaatı devam eden yatırımlar.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzalıların Havza’ya sahip çıkmalarının önemli olduğunu ifade ederek; “Ergin Gümüşçü ve ortağı ile Mustafa Bakır gibi kıymetli hemşerilerimizin burada yatırım yapmaları ve istihdam sağlamaları takdire şayandır. İlçemize sahip çıkma bilinci ile hareket eden kardeşlerimize Havzalı hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bizim yatırımcıya ihtiyacımız var. Yatırımcı demek istihdam demek, iş demek. İnşallah Havza OSB devam eden yatırımların tamamlanması ve gelecek yatırımcılar ile sadece Havza’da değil bölgede istihdam sorunu çözecek. Havza OSB 10 bin dönümlük genişleme alanı ile Karadeniz’in en büyük OSB’si. Havza OSB yatırımcılar için sunmuş olduğu ikmal kolaylıkları ile önemli bir konumda.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ziyaret ve incelemeler esnasında imalatı devam eden fabrikanın çelik konstrüksiyon parçalarına kaynak yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret