Havza'da Bin 568 Aday YKS'ye Girecek

Havza Sınav Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklama ile ÖSYM tarafından hafta sonu düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) Havza'da bin 568 adayın katılacağını bildirildi.

Havza'da Bin 568 Aday YKS'ye Girecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Havza Sınav Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklama ile ÖSYM tarafından hafta sonu düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) Havza'da bin 568 adayın katılacağını bildirildi. Sınav öncesi sınav binaları ve salonları Havza Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

27-28 Haziran'da 3 oturum olarak uygulanacak 2020-YKS öncesi Havza Belediyesi tarafından 6 okul binası ve 90 salonda dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zeki Kurt koordinesinde gerçekleştirilen dezenfeksiyon çalışmalarında Lavabolar, kapı kolları, okul girişleri, merdivenler okulun tüm detaylarını dezenfekte edildi ve okul bahçelerinde atık eldiven ve maske kutuları yerleştirildi.

Havza Sınav Koordinasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Adem Asan hafta sonu 3 oturum olarak uygulanacak 2020-YKS için gerekli tüm önlemleri aldıklarını bildirerek; “ YKS'nin her oturumunda adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan veya kolonyayı yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacak. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak.  Sınav hazırlıkları kapsamında sınavın gerçekleştirileceği tüm okul binalarımız Havza Belediyesi tarafından dezenfekte edildi. Bu süreçte Havza Belediyesinin bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar dilerim.” Dedi.

Asan adayların sınava gelirken yanlarında kimlik belgelerini getirmelerini isteyerek; “Sınav günler İlçe Nüfus Müdürlüğümüz açık olacak. Adaylarımızın mağdur olmaması için gerekli tüm tedbirler alındı.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise sınava girecek adaylara başarılar dileyerek; “Adaylarımızın sağlığını korumak için yapılması gereken ne var ise üzerimize düşeni fazlası ile yapmaktayız. Havza Belediyesi olarak sınav öncesi ve sırasında adaylara yardımcı olmak adına çeşitli tedbirler alındı. Sınav günü ilçe merkezinde adayların sınava geç kalma durumlarının önüne geçmek adına araçlarımız hazır bekletilecek. Ayrıca zabıta memurlarımız dışarıdan sınav için gelecek adaylarımıza yardımcı olacak.  Yine ilçe merkezimizde Öğrenci Danışma Merkezimiz hizmette olacak.” dedi.” Dedi.

ÖSYM Havza Sınav Koordinasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, ilk oturumu cumartesi günü gerçekleştirilecek 2020 YKS sınavlarına ilçede 3 oturumda 6 binada 90 salonda bin 568 aday girecek.

Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 2020 Temel Yeterlilik Sınavına6 binada 90 salonda bin 568 aday girecek. Pazar günü öğleden önce gerçekleşecek Alan Yeterlilik Sınavına bin 586 adaydan bin 2’si 4 binada 69 salonda, öğleden sonra gerçekleşecek Yabancı Dil Testine ise 2 binada 32 salonda 48 aday girecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti