16 Bin Metrekarelik Dev Fabrika Ekimde Üretime Geçecek- Video Haber

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) inşaatı devam eden 16 bin metrekare üretim alınana sahip ve 100 kişi istihdam edecek olan fabrika Ekim ayında üretime geçecek.

16 Bin Metrekarelik Dev Fabrika Ekimde Üretime Geçecek- Video Haber

Samsun'da, Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) inşaatı devam eden 16 bin metrekare üretim alınana sahip ve 100 kişi istihdam edecek olan fabrika Ekim ayında üretime geçecek.

2018 yılında Havza OSB’de 40 bin metrekare ile ilk yer tahsisi yapılan ve geçen yıl inşaatına başlanan yaklaşık 90 milyon liraya mal olacak olan Arkoz Gazbeton Ekim ayında üretime başlayacak.

 

100 kişi istihdam edilecek ve yıllık 450 bin metreküp gazbeton üretimi hedeflenen fabrika bölgede sağlayacağı katma değerle yaklaşık 400 kişiye daha istihdam imkanı sağlayacak.

Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton tarafından kurulan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen 40 metre uzunluğunda, yaklaşık 3,5 metre çapındaki 78 ton ağırlığında fırın üniteleri ve diğer fabrika ekipmanlarını Havza’ya ulaşması ile hızlanan inşaatın tamamlanması ile sıcak üretim testlerine başlanacak.

 Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton Yetkilisi İbrahim Çelebi yapmış olduğu açıklamada Holdingin farklı alanlarda yatırımları bulunduğunu belirterek; “ Bölgede böyle bir yatırıma karar verdik. 100 kişi istihdam edeceğimiz, yaklaşık 90 milyon lira yatırım planladık. Bu yatırımımızın ardanda ek işlerimiz olacak, ekonomizmin iyiye gitmesi durumunda. “ dedi.

Çelebi fabrikanın Ekim ayı gibi üretime geçmesini planladıklarını ifade ederek; “ Fabrikamızın kurulum aşaması iyi gitmekte. Planlamalarımızla eşdeğer ilerlemekteyiz. Otoklavlarımız yerine yerleştirildi. Değirmenimiz hazır. Diğer makine ve ekipmanlarımız yaklaşık 25 gün sonra burada olacak.  Onların montajları, çatının kapatılması, mekanik ve elektrik tesisatlarımızı tamamlayacağız. Hepsini Ekim gibi bitirip sıcak testlere başlamayı hedeflemekteyiz. Tamam kapasiteye geçtiğimizde 400 – 450 bin metreküp üretim yapmayı planlıyoruz. İlk yıl bölgenin satışına göre üretimimiz planlayacağız. Ama planımız 450 bin metreküp üretim yapmak bu bölgede.” Dedi.

Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton Yetkilisi İbrahim Çelebi fabrikanın bölgede farklı sektöre katma değer sağlayacağını belirterek; “ Nakliye ve silis ocaklarında bir artı değerler olacak. Bölgemizde bizimle birlikte yapılan planlamalara göre 500 kişiye istihdam sağlanacak. Ham maddeyi buradan alacağız. Çimento ve kireç sektörüne katkımız olacak. Birçok yardımcı malzemeleri de bu bölgeden tedarik edeceğiz. Bölge için iyi bir yatırım olacağını düşünüyoruz.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret