Havzanın İşsizlik Sorununu Çözecek Organize Sanayi Gelişiyor

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar Havza OSB’ye ilginin her geçen gün arttığını ve tahsislerin başladığı 2018 yılından bu yana 10 firmaya 104 bin 513 metrekare yer tahsisi yapıldığını açıkladı.

Havzanın İşsizlik Sorununu Çözecek Organize Sanayi Gelişiyor

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar Havza OSB’ye ilginin her geçen gün arttığını ve tahsislerin başladığı 2018 yılından bu yana 10 firmaya 104 bin 513 metrekare yer tahsisi yapıldığını açıkladı.

Havza OSB’nin kuruluş aşamasından bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Havza OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Havza TSO Başkanı Erkan Acar Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmalarına 2007 yılında başladığını ve altyapı ihalesi 2014 yılında yapıldığını belirterek; “Havza OSB’nin bin dekarlık alanında yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu, telekom altyapısı, yüksek ve alçak gerilim elektrik şebekesi ve enerji nakil hattı 2016 yılında tamamlandı.”dedi.

Acar  Havza OSB’nin mevcut konumu, ulaşım yolları ile doğal kaynaklara yakınlığı ve topoğrafik yapısıyla yatırımcılar için cazip olanaklar sunduğunu ifade ederek; “Yaklaşık 10 bin dekar genişleme alanına sahip olan Havza OSB Samsun ve Karadeniz’in en büyük OSB’si olmaya aday. İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan ulaşım güzergahı üzerinde olması, havaalanına 35 dakika, limana 60 dakikada erişimin sağlanabilen Havza OSB’de içerisinden geçmekte olan demiryolu yatırımcılar için cazip imkanlar sunmakta.”dedi.

Havza OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Havza TSO Başkanı Erkan Acar Havza OSB’ye ilginin her geçen gün arttığını belirterek; “ Havza OSB’de tahsislerin başladığı 2018 yılından bu yana 10 firmaya 104 bin 513 metrekare yer tahsisi yapıldı. Yapılan tahsislerde ince eleyip sık dokuyoruz. Gerçek ve istihdam oluşturacak yatırımcılara tahsis yapmanın çabası içerisindeyiz. Bununda meyvelerini toplamaya başladık. “dedi.

Acar 10 firmaya yapılan tahsis edilen parsellerde yatırımların hayata geçirilmeye başlandığını belirterek; “Tahsis yapmış olduğumuz bir parselde yatırımcımız üretime başladı. Diğer bir yatırımcımızda kısa süre sonra üretime geçecek. 4 parselde ise temel kazısı ve inşaat hazırlıkları başladı. Tahsisi yapılan parsellerde yaklaşık olarak 153 milyon 400 bin lira değerinde yatırım planlamakta ve yapılan yatırımlar 2 bin’e yakın kişiye iş ve aş imkanı sağlayacak. Havza için bir hayalimiz vardı, bu hayal gerçekleşiyor olması, OSB’de çarkların dönmesi ve istihdamın başlaması hayallerimizin gerçekleştiğinin göstergesi.  Havza Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş aşamasından bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı