Havza OSB'ye 25 Milyon Lira Değerinde Tatlı Yatırımı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 25 milyon lira tutarında iki ayrı yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Havza OSB'ye 25 Milyon Lira Değerinde Tatlı Yatırımı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 25 milyon lira tutarında iki ayrı yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Toplantı Salonu'nda Kaymakam Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve yatırımcılar Tatcen Gıda Sahibi Ali Turhan ile Acun Baklava Gıda Yetkilisi Gülten Tezol arasında atılan imzalarla iki firmaya biri 5 bin ve 5 bin 700 metrekare olmak üzere 10 bin 700 metrekarelik arsa tahsisi yapıldı.

Kaymakam Metin Yılmaz, Havza OSB'ye talebin giderek arttığını belirterek, “İnşallah Havza önümüzdeki yıllarda istihdam sorununu çözmüş ve göç alan bir ilçe olacak. Bizim için tahsis yapmaktan önemlisi yatırımını bir an evvel hayata geçirecek ve istihdam sağlayacak yatırımcılar yer tahsisi yapmak. İlk firmamız üretime başladı. Kısa süre sonra diğer firmalarımızda üretime başlayarak istihdam sağlayacaklar. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havza OSB’nin sanayicilere nakliye açısından çok büyük avantajlar sunduğunu belirterek; “OSB’miz konumu ve içerisinden geçen demiryolu ile yatırımcılar için önemli avantajlar sağlamakta. Bu imkanların daha iyi hale gelmesi için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Pandemi ortamında üretime ve istihdama destek olacak büyük yatırımlara imza atan firmalarımızı kutluyorum.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar’da Havza OSB’de yatırım yapan firma sayısının her geçen gün arttığını belirterek; “Bu iki firmamız ilçemizde 25 milyon liralık yatırım yapacaklar ve ilk etapta toplam 250 kişi istihdam sağlayacaklar.  Her iki firmamızda eylül ve ya ekim ayında yatırımlarına başlayacak ve 1 yıl içerisinde yatırımlarını tamamlayarak iş başı yapacaklar.”dedi.

Tatcen Gıda Sahibi Ali Turhan hali hazırda 4 bölgede üretim yapan tesisleri olduğunu belirterek, “Burada 10 milyon liralık bir yatırım yapmayı planlamaktayız. Amacımız bir yıl içinde üretime geçmek. Tüm imalathanelerimizi burada toplayacağız. Hedefimiz ilk etapta 100 kişi istihdam etmek. Tam kapasite çalıştığımızda 500 kişi iş sahibi olacak.  Şuan 35 ile ürün sevk etmekteyiz. Yine burada kurulacak fabrika ile kendi markamız olan Tatlı Center satış zincirimiz ülke genelinde bin 500’e çıkartacağız ve 2 bin istihdam da bu şekilde sağlayarak ülke ekonomimize can verme gayreti içerisinde olacağız. ” Dedi.

Acun Baklava Gıda Yetkilisi Gülten Tezol ise baklava üretimi yapılacak fabrikanın 15 milyon liraya mal olacağına değinerek;“Bizde ilk etapta 150 kişi istihdam etme amacındayız. Bu sayı ilerleyen zaman 750’ye kadar çıkacak. Havza OSB’yi tercih etme sebebimiz nakliye imkanlarının bizler için avantajlı olması. Burada günlük 40 ton baklava imal etmeyi hedeflemekteyiz. Yapılacak bu yatırım ile Havza ülkemizin baklava üretim merkezi haline gelecek.  Hedeflerimizden biri kaliteli baklavayı ucuz fiyata hem halkımıza hem de ihraç yaparak yurt dışındaki baklava severlere ulaştırmak” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret