Havza’da Kaplıca İşletmeleri Dezenfekte Edildi- Video Haber

Samsunun Havza ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik tedbirler nedeni ile uzun süredir kapalı olan ve yeniden açılan kaplıca tesislerinde dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Havza’da Kaplıca İşletmeleri Dezenfekte Edildi- Video Haber

1 Haziran tarihi itibari ile başlayan normalleşme süreci kapsamında Samsunun Havza ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik tedbirler nedeni ile uzun süredir kapalı olan ve yeniden açılan kaplıca tesislerinde dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Dezenfekte Ekibi tarafından Havza’da hizmet vermeye başlayan kaplıca tesislerinde dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zeki Kurt’un koordinesinde devam edilen çalışmalarda işletmecilere İçişleri Bakanlığının konu ile ilgili genelgesi tebliğ edilerek, genel hijyen ve korona virüs tedbirlerine uymaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Çalışmalarında ekipler tarafından kaplıcaların içleri, ortak kullanım alanları ve çevrelerinde dezenfeksiyon yapıldı.

Pandemi sürecinde kaplıcaların kapalı kalması sağlık açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Pandemi ile mücadele kapsamında uzun süredir kapalı olan kaplıcalarımız yeniden faaliyetlerine başlıyorlar. İletmecilerimize gerekli tedbirleri almaları konularında uyarılarımızı yaptık. Bundan sonraki süreçte de bu işletmelerimiz sık sık denetlenecek. Bazı işletmelerimiz şu an vatandaşlara kurallar dahilinde hizmet veriyor.  Kaplıcaya gelecek vatandaşlarımızın da kurallara uymaları hayati önem taşımakta. İnşallah alınan ve uygulanan tedbirler ile normalleşme sürecini hızlı bir şekilde tamamlayacağız.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret