Havza’da Esnafa 5 Milyon 411 Bin Lira Kaynak

Başkanı Ömer Büyük koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede tedbirleri kapsamında etkilenen esnaflar için Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında esnaf ve sanatkarların faaliyetlerine destek olmak amacıyla geliştirilen Esnaf Destek Paketi içerisinde yer alan İşletme Kredisi için bu güne kadar 143 esnafın başvuru yaparak kredi kullandığını belirtti.

Havza’da Esnafa 5 Milyon 411 Bin Lira Kaynak

Havza Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ömer Büyük koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede tedbirleri kapsamında etkilenen esnaflar için Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında esnaf ve sanatkarların faaliyetlerine destek olmak amacıyla geliştirilen Esnaf Destek Paketi içerisinde yer alan İşletme Kredisi için bu güne kadar 143 esnafın başvuru yaparak kredi kullandığını belirtti.

Havza ESKKK Başkanı Ömer Büyük yapmış olduğu açıklamada açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında esnaf ve sanatkarların faaliyetlerine destek olmak amacıyla geliştirilen Esnaf Destek Paketi içerisinde yer alan İşletme Kredisi için başvuruların devam ettiğini belirterek; “Bu güne kadar kooperatifimize 143 esnafın başvuru yaptı. Yapılan bu başvurulardan işlemi tamamlanan 125 esnafımızda 5 milyon 411 bin lira kaynak kullandırıldı. 18 esnafımızın da işlemleri devam etmekte. Kooperatif olarak esnaflarımız zor günlerinde yanında olabilmek için çalışmalarımıza ara vermeden ve hızlı bir şekilde devam ediyoruz.” Dedi.

Büyük müracaatların devam ettiğine değinerek; “Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme kredisinden esnaf ve sanatkar odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkarlar yararlanabilecek olup esnaf ve sanatkarların 10 bin ila 100 bin TL limitli İşletme kredisi kullandırılması amaçlanmaktadır. COVID-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde açıklanan destekler devam etmektedir, esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Hayatını Kaybeden Hastane Çalışanı İçin Tören Düzenledi
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı
Havza Belediyesinden Online Ödeme Kolaylığı