Havza'dan 11 Okulumuzdan, Arakanlı Müslümanlara 11 Kuyu- Video Haber

Havza Milli Müdürü Uğur Sağlam Bangladeş’te bulunan Arakanlı Müslümanların yaşadığı kamplarda 11 adet su kuyusu açtırdıklarını belirtti

Havza'dan 11 Okulumuzdan, Arakanlı Müslümanlara 11 Kuyu- Video Haber

Havza Milli Müdürü Uğur Sağlam Bangladeş’te bulunan Arakanlı Müslümanların yaşadığı kamplarda 11 adet su kuyusu açtırdıklarını belirtti.

Havza Milli Müdürü Uğur Sağlam İnfak Derneği ile yapılan bir protokol ile Myanmar'da zulüm gören ve Bangladeş’te kamplarda yaşamak zorunda kalan Arakanlı Müslümanların yaşadığı kamplarda 11 adet su kuyu açtırdıklarını belirtti.

Sağlam yapmış olduğu açıklamada İnfak Derneği ile yapılan protokol gereği 25 Mayıs Anadolu Lisesi, Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Besim Kazar MTAL, Havza İmam Hatip Ortaokulu, Merkez İlkokulu ve ismini açıklamak istemeyen yardımseverin adına suyu kuyusu açıldığını ifade ederek; “Yer yüzündeki Müslümanlar bir vücut gibi tek parçadır. Dünyanın neresinde bir Müslüman coğrafyasında acı var ise biz o acıyı kalbimizde ve beynimizde hissederiz. Durum böyle iken bizler Müslüman kardeşlerimizin sıkıntılarına duyarsız kalamıyoruz. Karınca misali bir damla su ile onlara yardım etsek kendimizi mutlu hissediyoruz. Müslüman olarak, insan olarak hangi dilden, hangi ırktan, hangi dinden olduğuna bakmaksızın ihtiyaç sahibine el uzatmamız gerekir. İyilik bizim kanımızda var. Türkiye gibi dünyanın her yerine iyilik ihraç eden, yardım yapan bir ülkenin mensubu olmaktan gururluyum.”dedi.

 

Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iyi ve güzel işlere vesile olmanın gayreti içinde olduklarını belirterek; “Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte ülkemizin yardımlaşma özelliğini pekiştirecek, öğrencilerimize örnek olacak ve ordaki kardeşlerimizin hayır dualarını alacak olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Emeği geçen, katkı sunan, dua eden, tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti