40 Metrelik Dev Fırın Ünitesi Havza’ya Geldi- Video Haber

Samsunun Havza ilçesinde kurulacak olan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen dev fırın ünitesi Tırla getirildi.

40 Metrelik Dev Fırın Ünitesi Havza’ya Geldi- Video Haber

Samsunun Havza ilçesinde kurulacak olan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen dev fırın ünitesi Tırla getirildi.

Havza’da Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton tarafından kurulan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen fırın ünitelerinden ilki 52 metrelik tır ile Havza’ya getirildi.

40 metre uzunluğunda, yaklaşık 3,5 metre çapındaki 78 ton ağırlığında fırın üniteleri ve diğer fabrika ekipmanlarını taşıyan 7 tır İskenderun Limanından 5 günde Havza’ya ulaştı.

 

52 metre uzunluğundaki tırın Ankara Samsun Karayolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) üst geçidinde dönememesi üzerine yolda bulunan yol bölücü bordürler ve üstgeçitteki bariyerler sökülerek geçmesi sağlandı.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza Ticaret ve  Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar taşıma ve geçiş işlemlerini yerinde takip ederek ilgililerden bilgiler aldılar.

Fırın ünitesinin Havza OSB’ye gelmesinin ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza Ticaret ve  Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton tarafından kurulan gaz beton fabrikası inşa alanına geçerek burada firma yetkilisi İbrahim Çelebi’den bilgiler aldılar.

Çelebi Havza OSB’de 70 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını belirterek; “İnşallah fabrikamız tamamlandığında 100’e yakın istihdam sağlayacak. Bu gün OSB’ye ulaşan fırın ünitesi ve diğer parçaların montajı ile kısa sürede imalata geçmeyi hedeflemekteyiz.”

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise en büyük hallerinden birinin gerçekleştiğini ifade ederek; “Hayalimizdi gerçek oluyor. Şimdi OSB’de bir fabrikamız üretime başladı, diğer bir fabrikamız üretime geçmek için çalışıyor. İnşallah kurulacak bu fabrikalar ile hem ekonomi canlanacak hem de ilçemizde istihdam artacak.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzanın organize sanayi bölgesinin hareketlenmesi ile hızlı bir büyüme ve gelişme sürecine gireceğini ifade ederek; “Burada kurulacak fabrikaların artması ile Havza’da istihdam açısından önemli bir merkez olacak ve Havzalı hızlı bir şekilde gelişecek. İnşallah bu günleri göreceğiz. Bu gün bu günlerin yaklaştığının bir göstergesi. Üretime ve istihdama ihtiyacımız olduğu bu dönemde yatırımlarına ara vermeden devam eden firma sahibi kardeşlerimizi tebrik ediyorum. ”dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise önceliklerinin bölgeye daha çok yatırımcı çekmek olduğunu belirterek; “Havza OSB’ye ne kadar çok yatırımcı çekersek ilçemizde kalkınma o denli hızlı olur. Havza OSB ulaşım imkanları ile yatırımcılar için cazip imkanlar sunmakta. İnşallah Havza Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte gelişecek ve büyüyecek. “dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti