Havza’da, Sosyal Mesafe'li 19 Mayıs Töreni

7 çocuk annesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924’de Havza’ya ikinci gelişini hatırlayan 18 Nisan 1919 doğumlu Emine Cengiz Bekdiğin Mahallesinde ziyaret edildi.

Havza’da, Sosyal Mesafe'li 19 Mayıs Töreni

Havza’da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe kuralına uyularak, tören düzenlendi.

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, koronavirüs salgını nedeniyle Mehmetçik Meydanında saat 10.00'da, kısıtlı katılımla tören düzenlendi. Düzenlenen Programa Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Bektaş ve siyasi parti temsilcileri katıldılar.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyulan törene maskeyle katılanlar, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu. Havza genelinde ise halkın ev ve iş yerlerine Türk bayrağı astıkları görüldü.

Havzanın En Yaşlı Ziyaret Edildi

Resmi Tören Sonrası Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havzanın En yaşlısı Bekdiğin Mahallesinde ikamet eden 1919 doğumlu Emine Cengiz ile Bocce Özel sporcusu Damla Tiryaki ve Doğuş Kahya’yı ziyaret ettiler.

7 çocuk annesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924’de Havza’ya ikinci gelişini hatırlayan 18 Nisan 1919 doğumlu Emine Cengiz’i Bekdiğin Mahallesinde ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “İlçemizin en Yaşlısı olarak Emine Annemizi ziyaret edelim istedik, kendisinden bizlere dua etmesi istiyoruz. Allah uzun ömürler versin.” dedi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun; “19 Mayıs kutlamaları kapsamında ilçemizde bocce sporu özel öğrencilerini ziyaret ederek, karantina günlerinde hal ve hatırlarını sorduk. Tüm Havzalı hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret