Havza’da Kuaför, Berber Ve Güzellik Salonları Dezenfekte Edildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 ay önce kapatılan ve 11 Mayıs Pazartesi günü faaliyete geçecek olan bay ve bayan kuaförler, berber ile güzellik merkezleri Havza Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

Havza’da Kuaför, Berber Ve Güzellik Salonları Dezenfekte Edildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 ay önce kapatılan ve  11 Mayıs Pazartesi günü faaliyete geçecek olan bay ve bayan kuaförler, berber ile güzellik merkezleri Havza Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Zeki Kurt’un koordinesinde yapılan dezenfeksiyon çalışmalarında dezenfeksiyon ekibi tarafından ilgili esnaf odasına kayıtlı tüm işletmeler dezenfekte etti.

Dezenfeksiyon işlemi sonrası bay ve bayan kuaförler, berber ile güzellik merkezleri işletmecilerine yüz siperliği ile dezenfektandan oluşan hijyen kiti verildi.

Temizlik İşleri Müdürü Zeki Kurt işlemecilere kuaförler, berber ile güzellik merkezlerinin çalışma ve genel hijyen kuralları hakkında bilgilendirme yaptılar.

Berber Nihat Karaçoban yaklaşık 2 aydır kapalı olduklarını ifade ederek; “11 Mayıs bizler için çok önemli bir tarih. Çalışma için izin vermeleriyle bayramı erken yaşadık. Pazartesi için her türlü hazırlığı yapmaktayız. Hazırlıklar kapsamında belediyemiz tarafından dezenfeksiyon işlemi yapıldı. Havza Belediye Başkanımıza ve belediye personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bayan Kuaförü Selda Bol ise 11 Mayıs Pazartesi için hazırlık yaptıklarını belirterek; “ Yeni çalışma düzenine uygun bir çalışma ortamı oluşturmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz.  Randevu sistemiyle çalışacağız. Kuaför içindeki insan sayısını minimum seviyede tutmaya çalışacağız. Sosyal mesafe için birer koltuk aralık bıraktık. Biz ekip olarak hazırız. Müşterilerimiz gönül rahatlığıyla gelebilirler” dedi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 11 Mayıs tarihi öncesi tüm berber ve kuaför salonlarını dezenfekte edeceklerini belirterek; “Yaşadığımız zorlu sürecin ardından 11 Mayıs’tan itibaren dükkanlarını açabilecek olan berber ve kuaför hemşerilerimizin dükkanlarını dezenfekte etmeye başladık. Ayrıca belediye olarak yüz siperliği ile dezenfektandan oluşan hijyen kitlerini kendilerine ulaştırdık.  Kovit – 19 salgını ile mücadele için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza’da Ramazan Pidesi Fiyatı Belli Oldu
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Merzifon OSB’ye ziyaret