Havza'da 23 Nisan Doğumlu Öğrencilere Sürpriz Kutlama

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı 100. Yıl kutlamaları kapsamında 23 Nisan doğumlu öğrencilere sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Havza'da 23 Nisan Doğumlu Öğrencilere Sürpriz Kutlama

Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı 100. Yıl kutlamaları kapsamında 23 Nisan doğumlu öğrencilere sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza 25 Mayıs İlkokulu Müdürü Orhan Tan, Makbule Yusuf Ölçer Ortaokulu Müdürü Hüseyin Yavuz, 100. Yıl İlkokulu Müdürü Hakan Aydın ve öğretmenlerin katılımları ile gerçekleştirilen etkinlikte ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ikamet eden ilk ve orta seviyesinde 15 öğrenci evlerinde ziyaret edilerek doğum günü pastaları ve hediyeleri verildi.

23 Nisan Doğumlu iki kardeş unutulmadı

Ziyaretler kapsamında Yeni Mahallede ikamet eden ve biri 23 Nisan 2007 doğumlu Sıla Naz ve 23 Nisan 2013 Doğumlu Buse Naz Akkaya evlerinde ziyaret edildi.

İlk Ziyaret 25 Mayıs İlkokulu Öğrencisi Seyit Ali Uzun’a yapıldı, daha sonra Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam 100. Yıl İlkokulu ve Makbule Yusuf Ölçer Ortaokulunda okuyan iki kardeşinde doğum günü kutlayarak hediyelerini verdi.  Son olarak ise 25 Mayıs İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi olan Kağan Efe İyiliksever’e ziyaret düzenlendi, Ziyarette İyiliksever Milli Eğitim Müdürü Sağlam’a 23 Nisan şiiri okudu.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam koronavirüs salgını nedeni ile okullarından uzak kalan öğrencilere bir an olsun moral olması amacı ile çaba gösterdiklerini belirterek; “Bu yıl bayram alanlarının ve meydanlarının boyunu bükük kaldı. Biliyoruz öğrencilerimizde çok üzüldüler. Bizde elimizden geldiği kadar okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile evlerinde öğrencilerimizi gerek ziyaret ederek gerek ise arayarak onların yanında olduğumuzu göstermek için çaba harcıyoruz. Bu günde okul kayıtlarından 23 Nisan doğumlu olduğunu tespit ettiğimiz 7 – 15 arası 15 öğrencimizi evlerinde ziyaret ederek  doğum günlerini kutladık. İnşallah seneye yine meydanlarda çocuklarımız ile birlikte olacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”dedi.

Ziyaretler kapsamında 7 – 15 yaş arası 23 Nisan doğumlu 15 öğrenci evlerinde ziyaret edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak