Havza’da Koronavirüs Tedbirleri Devam Ediyor

Havza Belediyesi tarafından Pazar yerlerinde korona virüs ile mücadele kapsamında maske takma zorunluluğu getirilmesi üzerinde ilçe pazarlarında oluşturulan giriş noktalarında ücretsiz eldiven ve maske dağıtımına devam edildi.

Havza’da Koronavirüs Tedbirleri Devam Ediyor

Havza Belediyesi tarafından Pazar yerlerinde korona virüs ile mücadele kapsamında maske takma zorunluluğu getirilmesi üzerinde ilçe pazarlarında oluşturulan giriş noktalarında ücretsiz eldiven ve maske dağıtımına devam edildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Pazar esnafına ve vatandaşlara tedbirlere uymalarından dolayı teşekkür etti.

Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından  yürütülen çalışmada ilçede bulunan sebze ve meyve pazarı ile süt ve süt ürünleri pazarında oluşturulan 5 adet giriş ve çıkış noktasında ücretsiz maske ve eldiven dağıtımı gerçekleştirdi. Kontrol noktalarında vatandaşların tek tek ateşleri ölçüldü.

Pazarların kuruluş saatlerinde başlayan çalışmada ilk etapta Pazar esnaflarına eldiven, maske dağıtılırken ve uyarıcı levhalar dağıtıldı. Zabıta ekipleri tarafından da Pazar yerlerinde maske ve eldiven takılması, sebze ve meyvelerin müşteriler tarafından seçilmemesi, sosyal mesafe ile genel hijyen kurallarına uyulması tarafından uyarılarda bulunuldu. Ayrıca Pazar yerlerinin çıkışlarına kullanılmış eldiven ve maskeler için özel atık kutuları konulurken ve dezenfeksiyon noktaları oluşturuldu.

Yapılan uyarı ve tedbirlere vatandaşların ve esnafların tamamının uyduğu gözlenirken bazı esnaflar müşterilerin tezgahlarına yanaşmaması için kendi önlemlerini aldı.

Pazar yerlerinde ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çöp konteynırlarının sayıları arttırıldı.

Özdemir pazarda korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere esnafların ve vatandaşların tamamının uymasından dolayı memnun olduğunu belirterek; “ Öncelikle şahsım ve sizler için sabahın erken saatlerinden itibaren sizlerin sağlığı için emek veren arkadaşlarım adına tüm pazarcı esnafı ve halkımıza teşekkür ederim. Halkımız alınan tedbir kararlarına bu şekilde uyduğu sürece bu illetten en kısa sürede kurtulacağımıza eminim. Havza Belediyesi olarak bizler halkımızın hizmetindeyiz.” Dedi.

Özdemir Pazar esnafına destek olmak amacı ile işgaliye ücreti alınmadığını belirterek; “Belediye olarak esnafımıza destek olmak için Pazar yerlerinden işgaliye almama kararı aldık. Bu işi hep birlikte atlatacağız. Yapılan çalışmalarda gecesini gündüzüne katan mesai arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim.” Dedi.

Vezirköprü yolunda denetim

Havza İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Ekipleri tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında Samsun Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 14 gün süre boyunca giriş ve çıkışların yasak olduğu Vezirköprü istikametinden gelen araçlar denetlendi.

Havza Vezirköprü Karayolu İmircik Kavşağı Mevkiinde yapılan denetimlerde Vezirköprü istikametinden gelen ve seyahat izin belgeleri olmayan araç ve kişilerin Havza’ya girişlerine izin verilmiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak