Kızılay’dan İhtiyaç Sahibi 65 Yaş Üstü Ve Kronik Hastalara Gıda Yardımı

Kızılay Havza Temsilciği tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ve kronik hastalığı nedeni ile sokağa çıkma yasağı olan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunuyor.

Kızılay’dan İhtiyaç Sahibi 65 Yaş Üstü Ve Kronik Hastalara Gıda Yardımı

 Havza ilçesinde Kızılay Havza Temsilciği tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ve kronik hastalığı nedeni ile sokağa çıkma yasağı olan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunuyor.

Havza Vefa Sosyal Destek Birimi tarafından gelen talepler ve yapılan değerlendirmelerin ardından yapılan yönlendirme ile Kızılay Havza Temsilciği tarafından ilçede yaşayan ve ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü ve kronik hastalara gıda yardımlarını ulaştırmaya başladı.

Kızılay Havza Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu yapmış olduğu açıklamada 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen, ülkemizde ilk olarak 10 Mart tarihinde görülen Koronavirüs kaynaklı Covid19 hastalığı ile mücadele kapsamında gıda paketi desteklerine başladıklarını belirterek; “ İlçemizde Havza Vefa Sosyal Destek Birimi tarafından bizlere bildirilen ihtiyaç sahiplerine yardımlarımıza başladık. Kara gün dostu Kızılay bu günlerde halkımızın yanındadır. Yardım sever halkımızı ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için, Türk Kızılay’ın koronavirüs salgınına karşı yürüttüğü gıda paketi destek çalışmalarına katkıda bulunmaya davet ediyorum. Şimdiden tüm hayırseverlerimize tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederim.” Dedi.

Çörekçioğlu bağışların bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından, Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından ve Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağış yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı