Samsunsporlu Taraftarlardan Vefa Örneği

Samsunspor taraftarı imkanlarını kullanarak Samsun Havza Belalan İlk ve Ortaokulunun kullanılmayan bir alanına 20 Ocak 1989 Samsunspor şehitleri anısına kütüphane kurdular.

Samsunsporlu Taraftarlardan Vefa Örneği

   20 Ocak 1989 tarihinde trafik kazası geçiren Samsunspor kafilesini taşıyan otobüste; dönemin teknik direktörü Nuri ASAN, otobüs şoförü Asım ÖZKAN ve futbolcular Muzaffer BADALIOĞLU, Mete ADANIR kaza yerinde, Zoran TOMİÇ de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Bir çok Samsunsporlu futbolcu da sakatlanarak futbol hayatlarını noktalamışlardı.

   Samsunspor taraftarı Arif UZUN,Beyza YAZICIOĞLU,Ahmet SAVAŞLI,Erdoğan SEVİNÇ ve Murat KARA gerçekleştirdikleri organizasyonla kendi imkanlarını kullanarak Samsun Havza Belalan İlk ve Ortaokulunun kullanılmayan bir alanına 20 Ocak 1989 Samsunspor şehitleri anısına kütüphane kurdular.

   Amaçlarının; 20 Ocak şehitlerinin hatırasını  yaşatıp Samsunspor bilincinin gelecek nesillere de ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade eden taraftarlar öğrencilere de Samsunspor atkısı hediye ettiler.

   Havza Belalan İlk ve Ortaokulu Müdürü Ali AKSEKİLİ: “ Okulumuz öğrencilerinin okuma alışkanlığı kazanmalarına katkıda bulunan ve Samsun’un değeri Samsunspor ismini ve şehit futbolcularımızın adını okulumuzda ölümsüzleştiren başta okulumuz ana sınıfı öğretmeni Latif Güdül olmak üzere emeği geçen arkadaşlarımıza bu güzel organizasyonları için okulumuz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
Havza Ziraat Odası Silaj Ve Küspe Paketleme Tesisi Kuruldu
 Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı
Havza’da İki Aile Hekimliğine Atama Yapıldı