Yürekten Nağmeler İle Yüreklere Dokunan Proje- Video Haber

Samsunun Havza ilçesinde hayata geçirilen “Bizim İçin Değerlisiniz” projesi ile yürekten gelen nağmeler ile yüreklere dokunuyorlar.

Yürekten Nağmeler İle Yüreklere Dokunan Proje- Video Haber
Haberin videosu için tıklayın!

Samsunun Havza ilçesinde hayata geçirilen “Bizim İçin Değerlisiniz” projesi ile yürekten gelen nağmeler ile yüreklere dokunuyorlar.

Havza Milli Eğitim Müdürlüğünün evde eğitim hizmetinden yararlanan ve sağlık gerekçeleri ile evlerinden çıkamayan 11 öğrenci için hayata geçirdiği “Bizim İçin Değerlisiniz” isimli proje ile öğrencilerin evlerinde kişiye özel konser veriliyor ve yüzlerinin gülmeleri sağlanıyor.

Proje kapsamında gönüllü 6 müzik öğretmeni ve 5 öğrenciden oluşan koro, eğitim hayatına evde devam etmek zorunda kalan  öğrencileri ziyaret ederek  özel konserler veriyorlar.

11 kişilik koro konserler öncesi bir araya gelerek prova yapıyorlar ve daha sonra ziyaret ederek konser veriyorlar.

 

Proje kapsamında ilk konser İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Taha Yasin Sezer’in evinde  verildi.

Projenin ilk gününde ziyaretlere katılan Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam bir süre Taha Yasin Sezer ile sohbet etti ve dersleri hakkında bilgiler aldı.

Kişiye özel verilen konserde Taha Yasin’in isteklerinin de yer aldığı türküler seslendirildi.

Taha Yasin Sezer İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencisi olduğunu belirterek; “ Benim için sürpriz oldu. Herkese teşekkür ederim.” dedi.

 Babası Mustafa Sezer, Taha Yasin’in bir dahaki yıl mezun olacağını belirterek; “Çocuğumuz okusun istedik. Devletimize böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ediyorum.  Bu konser Taha için büyük sürpriz oldu.” Dedi.

Proje İle ilgili bilgi veren Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ise daha önceden evde eğitim hizmeti alan öğrencileri evlerinde ziyaret ettiklerini ve ziyaretlerde evde eğitim alan öğrencilerin sosyal hayattan kopuk olduklarını fark ettiklerini belirterek; “ Ziyaretlerimizde arkadaşlarının öğrencilerimizin yanlarına gelemediğini, onlarında arkadaşlarının yanına gidemediğini fark ettik. Bunun ile alakalı olarak Rehberlik Araştırma Merkezimiz ile birlikte, müzik öğretmeni arkadaşlarımızı da işin içine katarak bir proje gerçekleştirmek istedik. Eğitimde kaybedilebilecek tek bir fert dahi yoktur, anlayışı ile yola çıktık. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için, dedik. Bunun içinde evde eğitim gören 11 öğrencimize konser verelim istedik. Bütün öğrencilerimizi evlerinde tek tek ziyaret ederek bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Projenin ilk uygulamasında Taha Yasin Sezer kardeşimizin evindeyiz. Kardeşimizin ileride bu ülkeye önemli hizmetleri olacağını düşünüyoruz.  Bizler çok keyif aldık, Taha’nın da bundan keyif aldığını düşünüyoruz. Kendisine öğrenim hayatında ve yaşamında güzellikler ile başarılar diliyorum.” Dedi.

Projeye gönüllü olarak katılan müzik öğretmenleri adına konuşan Müzik Öğretmeni Yılmaz Ceylan ise Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koymuş olduğu proje için gelen daveti gönüllü olarak kabul ettiklerine değinerek; “ değerli bir öğrencimizin evindeyiz. 6 müzik öğretmeni arkadaşlarımız ile burada sevgili öğrencimize moral amaçlı, motivasyon amaçlı bir etkinlik yapmaya çalıştık. Onunda memnun olduğunun farkındayız. İnşallah bu şekilde 11 öğrencimizde ziyaret edeceğiz.” Dedi.

Proje katılan ve kendileri gibi okula gidemeyen arkadaşları için gönüllü olan öğrenciler ise projenin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun farkında olduklarını belirterek; “ Etrafımızda böyle arkadaşlarımızın olduğunun biliyoruz ve onları yalnız bırakmamak için böyle bir etkinliğin içinde olmaktan mutluyuz.” Dediler.

Diğer bir öğrenci velisi olan Mevüde Akkaya ise yapmış olduğu açıklamada evde eğitim alma hizmetinden yararlandıklarını ve çok memnun olduklarını belirterek; “ Geçen yılda İstanbul’da bu hizmetten yararlanmıştık. Çok memnunum. Çocuğumun akciğer enfeksiyonu nedeni ile okula gitme problemi vardı. Evde eğitim alıyor. Öğretmenlerimizden ve yapılan uygulamadan çok memnunuz.”dedi.

Etkinliklere Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ın yanında Muzaffer Tahmaz Rehberlik ve Araştırma Müdürü Adem Gümüşçü ile Milli Eğitim Şube Müdürü Hüsamettin Elmas ta katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’nın Nüfusu 39 Bin 656’ya Düştü. Tam Liste mahalle Nüfusları.
Havza’nın Nüfusu 39 Bin 656’ya Düştü. Tam Liste mahalle Nüfusları.
İki Camileri Var Ama İmamları Yok
İki Camileri Var Ama İmamları Yok