CHP Kadın Kollarından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Toplantısı

Havza’da, CHP Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

CHP Kadın Kollarından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Toplantısı

Havza’da, CHP Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

CHP Havza İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen programa, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP İlçe Bakanı Halil Alkan, Belediye Başkan adayı Mehtap Yeşilbaş ve CHP Kadın Kolları başkanı Şiple Tunç ile CHP’li bayanlar katıldılar.

Programda açılış konuşmasını yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Şiple Tunç; Bugün dünya 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü. Bugün 163 yıl önce daha iyi çalışma koşulları için greve giden ancak maruz kaldıkları polis şiddeti sonucunda yanarak can veren New Yorklu 129 kadın için şahsında gerçek geçmişte ve günümüzde hak mücadelesi veren kadınları işçileri yoksulları ezilenlere emekçileri mücadelemizi mücadele azmimizi törpülemenin günüdür. 1926 Yılında Medeni Kanun ile aile ve toplum hayatında batılı ülkelerde bile olmayan birçok hak Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren kadınlarımız ülkemizin kalkınması, gelişmesi için emek sarf etmiştir. Bu yüzden Türk kadını Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçludur” dedi.

CHP İlçe Başkanı Halil Alkan; “Öncelikle İdlip’te şehit olan Mehmetçiğimize Allah’tan Rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim. Son zamanlarda yaşanan olaylar bizleri derinden yaralamıştır. Geniş katılımlı olarak hazırlamayı düşündüğümüz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programımızı eğlenceden uzak sohbet niteliğinde düzenledik. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarım” dedi.

Tarihsel süreçte en büyük sıkıntıları kadınların çektiğini ifade eden Zeybek, "Toplumsal rol paylaşımında en ağır görevler kadınlara düşmektedir. Evdeki işlerle birlikte tarım ve hayvancılıkta en zor görevleri kadınlar yerine getirmektedir. Kadınlar, çocukların gelişimi ve eğitimlerinde önemli görevler üstlenirken, üretime emekleriyle katkı sağlayan emekçi kadılarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrası, CHP’li kadınlar Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret ettiler. CHP Kadın kolları üyeleri buradaki yaşlılara çiçek vererek sohbet ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Canlı Hayvan Pazarı %70 Hibe İle Modernize Ediliyor
Canlı Hayvan Pazarı %70 Hibe İle Modernize Ediliyor
1. Dünya Savaşı Döneminde Vezirköprü'de Şehit Edilen Askerler Anıldı
1. Dünya Savaşı Döneminde Vezirköprü'de Şehit Edilen Askerler Anıldı