Havza Müftülüğü Şubat Ayı Mutad Toplantısı

Havza Müftülüğü Şubat ayı Mutad toplantısı gerçekleşti.

Havza Müftülüğü Şubat Ayı Mutad Toplantısı

Havza Müftülüğü Şubat ayı Mutad toplantısı gerçekleşti.

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu, Havza Müftülüğü Şefi Aslan Kıbrıs Yıldırım, Türk Diyanet Vakıf - Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü, vaizler, müftülük büro personelleri ile cami ve Kur’an kursu görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan Türk Diyanet Vakıf - Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü Sendikanın tarihçesi ve faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler vererek; “ Biz hepimizin üst yapısı Diyanet İşleri Başkanlığı. Eğer Diyanet İşleri Başkanlığının çatısı delinirse altında da hepimiz ıslanırız. Bunu böyle bileceğiz ve kurumumuza bağlılığımızı her zaman göstereceğiz. Son zamanlarda  kurumumuza ağır saldırılar var. Bu bizim için züldür.  Kurumu yönetenler hata yapmış olabilir ama bu kuruma mal edilmemelidir. Eğer sendika üyesi olmayan din görevlilerimiz var ise mutlaka bir sendikaya üye olmalarını tavsiye ediyorum.” Dedi.

Toplantıya başkanlık eden Müftü Nurlu,  göreve başladığı günden itibaren sahada incelemeler yaptığını belirterek; “Genel olarak ilçemizde olumsuz bir durum ile karşılaşmadık. Bu bizler için sevindirici. Din görevlileri olarak sadece camide değil genel olarak aktif olmamız ve çalışmamız lazım. Kadına karşı şiddet, uyuşturucu ile mücadele gibi konularda bizlere önemli roller düşmekte.” Dedi.

Yeryüzünün mazlum coğrafyalarında yaşlı gözlerle Türkiye'den uzanacak yardım elini bekleyenlere umut, kardeşlik, iyilik ve necip Türk milletinin merhamet yüklü yardımlarını ulaştırmak için yollara düşen Türkiye Diyanet Vakfı, soğuk kış günlerinde sofralara sıcak aş koyuyor.

Nurlu Diyanet Vakfı tarafından “Yeryüzünde İyilik Hakim Oluncaya Dek” bilinciyle “Yolun İyilik Olsun İdlib”  isimi ile yeni bir kampanya başlattığını belirterek; “ Kampanya kapsamında yarın itibari ile çalışmalarımıza başlayacağız. Havza olarak Hedefimiz kardeşlerimize bir tır dolu un göndermek. İnşallah 10 Mart tarihine kadar hazırlayacağımız tırımız 12 Mart tarihinde Samsun’dan hareket edecek konvoya dahil olacak ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştıracak. Bu yardımların toplanmasında sizlere büyük görevler düşmekte. Allah emeklerimizi, ve emeklerinizi boşa çıkarmasın.” Dedi.

Konuşmanın ardından Havza Müftüsü Mehmet Nurlu emekliye ayrılan din görevlilerine plaket takdim etti.

Yapılan toplantının son bölümünde Müftü Nurlu, görevlilerin istek ve temennilerini dinledi. Ayrıca toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığının yayımladığı duyurular hakkında din görevlilerine bilgiler aktarıldı ve “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında eğitimlere katılan din görevlilerine katılım belgeleri verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Pitbull Saldırısına Uğrayan Tuğba'ya, 60 Dikiş Atıldı-Video Haber
Pitbull Saldırısına Uğrayan Tuğba'ya, 60 Dikiş Atıldı-Video Haber
PİTBULL SAHİBİ: KÖPEKLERİMİZ SALDIRGAN DEĞİL
PİTBULL SAHİBİ: KÖPEKLERİMİZ SALDIRGAN DEĞİL