Ufka Yolculuk 8 Yarışması Tanıtımı Yapıldı

Havza’da Türkiye genelinde bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Ufka Yolculuk 8 yarışmasının tanıtımı yapıldı.

Ufka Yolculuk 8 Yarışması Tanıtımı Yapıldı

Havza’da Türkiye genelinde bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Ufka Yolculuk 8 yarışmasının tanıtımı yapıldı.

Havza Gençlik Merkezinde düzenlenen tanıtımda Server Yaşam Vakfı’nın Türkiye genelinde, Samsun’da da Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu, Samsun Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ve Yeşilyurt Demir Çelik Firmasının destekleriyle tertip edilen Ufka Yolculuk Yarışması hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Okunan Kuran-ı Kerim tilavet ile başlayan programda konuşan Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Muştu yarışmanın bu yıl için seçilen temasının Adap olduğunu belirterek; “ Ufka Yolculuk yarışmaları ile milyonlarca insanın kitap okumasının yanı sıra katılımcılara doğru ve sahih kaynaklardaki bilgiler aktarıldı. Bu yıl 8’incisini düzenleyeceğimiz yarışma sayesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine henüz genç yaşlarında, hepimizin ihtiyaç duyduğu ve bir ömür boyu zihinlerde kalması gereken adap ve adabın gerektirdiği değerleri kazandırmayı amaçlıyoruz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yaptığı konuşmada gelecek nesillere sahip çıkmanın önemli olduğuna değinerek; “Daha güzel bir gelecek için iyi niyetli, insaf sahibi, güzel ahlaklı, temiz kalpli ve doğru düşünen gençler yetiştirmeliyiz. Bu amaçla yaşadığımız çevrede 7’den 70’e herkes ile her zamankinden çok daha birlik ve beraberliğe muhtacız. Kardeşliği, birlik ve beraberliği tesis etmek için önemli sorumluluklar taşımalıyız. Sevgiyi artırmak, ayrılıkları ve çekişmeleri ortadan kaldırmak için üzerimize düşen görevlerden biri de güzel adap sahibi olmaktır.’’ Dedi.

Yarışma hakkında bilgiler veren  Ufka Yolculuk Yarışması Samsun il temsilcisi Kemal Uzun Türkiye’nin bütün illerindeki okullarda yapılacak olan yarışmanın müracaatı 25 Kasım 2019’da başladığını belirterek; “Yarışmaya başvuru yapanlar ilk olarak 29 Şubat 2020 tarihinde bulundukları yerden diledikleri şekilde online sınava katılacaklar. Online sınavda belirlenen sınav barajını geçen yarışmacılar, belirlenen sınav merkezlerinde sınava girmeye haz kazanacaklar. Yazılı sınav 29 Mart 2020 Pazar günü yapılacak. 3 farklı kategoride gerçekleştirilecek olan yarışmada, İlkokul kategorisinde katılanlar, “Edep Diyarına Yolculuk”; ortaokul kategorisinde katılanlar, “Edep Mektebi” ve lise kategorisinde katılanlar ise "İletişim, Nezaket ve Adap” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.’’ Dedi.

Uzun, ‘’Ufka yolculuk, son 7 yılda 81 il genelinde, 3 bin 339 sınav merkezinde ve toplamda 2 milyon 864 bin 657 kişiyle gerçekleştirildi. Bu yıl yarışmamızın sloganı “Bize Okumak Yakışır”, teması ise Adap. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için www.ufkayolculuk.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.’’ Dedi.

Tanımım programına Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük, Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı ile üç ilçeden okul idarecileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı