Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Sağlam’ın Havza ziyareti

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam Havza’yı ziyaret etti.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Sağlam’ın Havza ziyareti

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam Havza’yı ziyaret etti.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ve beraberindekiler ilçe ziyaretleri kapsamında Havza’da bazı tarımsal sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldiler.

Ilıca Mahallesinde özel bir tesiste düzenlenen toplantıda Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Sağlam’a Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ve Kırmız Et Üreticiler Birliği Başkanı Kenan Pala tarafında ilçe tarım sektörünün sorunlar, tarımsal faaliyetlerinin geliştirilmesi için yapılması gerekenler ve uyulabilecek projeler hakkında bilgiler verdiler.

Toplantında bir konuşma yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ziyaretin ilçe ziyaretleri kapsamında düzenlendiğini belirterek; “Tüm ilçelerimiz ve kırsal mahalle sakinlerimiz ile bir araya geleceğiz. Düzenleyeceğimiz toplantılar ile çiftçilerimizin ne istedikleri, beklentileri ve İl Müdürlüğümüzden taleplerini yerinde ve ilk ağızdan öğreneceğiz. Alacağımız kararlarda fikir alışverişlerimiz önemli bir kriter olacak. İlimizde denemeler ile en iyi uygulamaları tespit edeceğiz. Hayvancılığın en büyük girdisi yem maliyeti. Kaba yem maliyetlerini aşağıya çektiğimizde girdi fiyatları düşecek. Besicilerimiz kazanacak. Bölgemiz için neler yapabileceğimize birlikte karar vereceğiz. STK’larımız ve Ziraat Odalarımız ile birlikte çalışacağız. İstişare ile ilimiz ve ilçelerimiz için çalışacağız.” Dedi.

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ise ziyaretlerinden ötürü Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam’a teşekkür ederek; “İnşallah Odamız, birliklerimiz ve STK’larımızın iş birliği ile ilçemiz tarımını canlandırmak ve projelerimizi hayata geçirmek adına İl Müdürlüğümüz istişare ve işbirliği için birlikte çalışacağız. Bizler ilçe tarımını geliştirmek üzere her türlü işbirliğine açığız.” Dedi.

 Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam’a ziyarette Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürleri eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi