Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz Ödülleri Verildi

Samsun’un Havza ilçesinde "Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz " projesinin sonuna gelindi.

Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz  Ödülleri Verildi

Samsun’un Havza ilçesinde "Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz " projesinin sonuna gelindi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tüm yurt genelinde düzenlenen "Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz "  projesi kapsamında ödüle layık görülen öğrencilere hediyeleri düzenlenen tören ile verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ve yarı yıl tatilinde ilk ve orta öğrenimdeki öğrencilere camiye gitme ve namaz kılma alışkanlığı kazandırılması hedefleyen projenin sonunda yapılan değerlendirmeler neticesinde Havza Müftüsü Mehmet Nurlu Aksu Caminde düzenlene tören ile öğrencilere hediyelerini verdi.

İkindi namazı sonrası düzenlenen tören okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Aksu Camii İmam Hatibi Hüseyin Kalpak;  projeye katılan öğrencileri kutlayarak; “Sabah namazları dahil tüm vakitlere katılan çocuklarımızın hepsi bizim için birincidir. Diğer camilerimizde olduğu gibi Aksu Camisinde de bu projemize katılan öğrencilerimiz kutlarım. Edinmiş oldukları alışkanları devam ettirmelerini temenni ederi, vatanımıza milletimize ve aile bireylerine hayırlı evlat olmalarını Cenabı Hak’tan niyaz ederim” dedi

Çocukların 15 günün sonunda aldıkları puanlarla kazandıkları hediyeleri veren Nurlu, ise projenin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tüm ülke genelinde uygulandığını ifade ederek; “Ara karne tatilinde vaktini camide geçiren çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ederek vakit buldukça çocuklarımızı aileleriyle birlikte camiye davet ettik. Buradaki amaç namaz vakitlerini değerlendirmelerini sağlamak, ezberlerini ve dualarını tazelemek, bir arada kaynaşmayı sağlamaktı. Maddi manevi destek olan esnafımıza ve cemaatimize çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı