6 Bin 747 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Havza’da yarıyıl tatili dolayısıyla 6 bin 747 öğrenci karne sevinci yaşadı.

6 Bin 747 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Havza’da yarıyıl tatili dolayısıyla 6 bin 747 öğrenci karne sevinci yaşadı.

2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Döneminde Havza’da öğrenim gören 623 anaokulu öğrencisi için “Gelişim Belgesi”, bin 768 ilkokul, 2 bin 144 ortaokul ve 2 bin 212 lise öğrencisi için ise “Karne” heyecanı yaşadılar.

Yarıyıl tatili öncesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulunda öğrencilere karne dağıtarak öğrenicilerin mutluluğuna ortak oldular.

Öğrencilerden iki haftalık tatil sürecini iyi değerlendirmelerini isteyen Sağlam, “Öğrencilerimiz karne heyecanı ile birlikte yarıyıl tatiline başlamışlardır. Öncelikle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmalar sonucu emeğiniz karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyor, bende sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamladık, öğrencilerimizin yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri ve dinlenmiş bir şekilde yeni döneme başlamaları gerekmektedir.  Şimdi dinlenme zamanı ama dinlenmek demek boşa zaman harcamak demek değildir. Zira boşa geçirecek zamanımız yok. Tatil süreci içerisinde öğretmenlerimizin öğrencilerimizi yoğun ev ödevlerine boğmamaları, öğrencilerin daha çok kitap okumaları ve aileleri ile birlikte sosyal aktivitelerde bulunarak süreci geçirmeleri sağlamaları gerekmektedir” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebehattin Özdemir ise Havza’da eğitim seviyesi olarak oldukça iyi durumda olduğunu belirterek; “ Bu vesileyle başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere şube müdürlerimizi, okul müdürlerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çocuklar şimdiden bir idealiniz olsun. Ülke olarak sizlere ihtiyacımız var. Başarıya ihtiyacımız var. Allah’ım sizleri muvaffak eylesin. Bizim okumaktan ve başarılı olmaktan başka çaremiz yok. Siz bizim istikbalimiz, siz bizim geleceğimizsiniz.  Kendinize bir hedef koymanız sizleri başarı için motive edecektir. Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet için gece gündüz demeden çalışacağız. Ben hepinize iyi tatiller dileyerek, başarılarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrası Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Şube Müdürleri okul müdür ve öğretmenleri karne dağıtımını gerçekleştirdi.

Karne dağıtımının ardından okulda, ilçe geneli ve il genelinde yapılan yarışma ve müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Milli eğitim Şube Müdürleri Hüsamettin Elmas ve Şevket Sezer tarafından verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler